Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítkovice - Orlová 11:6 (4:3)

5. 11. 2016

1.kolo 3.ligy – divize F

hala Sareza, Ostrava – Přívoz

 

KFV Roub Vítkovice – FC Oskarol Orlová 11:6 (4:3)

Branky Vítkovice: Jaroš 3, Gaži 2, Bláha 2, Kašpar, Kroupa, Itner, Holman

Branky Orlová: Gorovič 3, Mleziva, Regec, Botur

Žluté karty: Itner – Nekoranec, Mleziva

Sestava Vítkovice: Musiol (Jeřábek) – Holman, Kroupa, Kašpar, Jaroš, Itner, Bláha ©, Gaži, Křižák

Sestava Orlová: Nekoranec, Boček – Denel, Dzida, Botur, Gorovič, Kubiš, Mikuš ©, Mleziva, Regec, Sobocik

Rozhodčí: Závojský, Koláček

a---orlova-1.pol..jpgVedení vítkovického futsalového klubu v letošní sezóně přihlásilo svůj A tým o soutěž níže do 3.ligy – divize F. To sice mělo za následek drobný úbytek hráčů a i jisté kvality, ale srdcaři zůstali a pár nových tváří se navíc v kádru objevuje a navíc na své šance čeká také dravé mládí z vítkovického futsalového dorostu. Po třech letech Vítkovic působících ve 2.lize jejich  dobrovolný návrat o soutěž níže bude jistě zpestřením divizní soutěže. Ovšem očekává se, že se všechny divizní týmy budou chtít na tento celek vytáhnout. Dnešní zápas přinesl nejprve pozornou obrannou činnost hostujícího týmu, ale také jeho postupné osmělování. Vítkovičtí hráli víc futsalověji, Orlová zase spíše fotbalovým stylem. Ovšem bylo vidět, že pro oba týmy je to počáteční zápas sezóny, kdy taktika se moc nectila a proto se z dnešního zápasu nakonec staly atraktivní divácké střelecké hody. Chudák videostřihač domácího týmu, který ze záznamu utkání bude dělat sestřih. No, bude mít docela dost práce… No a pojďme si nyní trošku přiblížit situace, jak padaly branky. Domácí začali sice aktivněji, ale hosté šli v 9.minutě do vedení po ztrátě míče vítkovických na půli svého soupeře, kdy akci Orlové zakončil Mleziva, 0:1. Následující minutu uplatňuje svůj důraz u rozehrávky hostů Jaroš, vybojoval míč a zakončil vyrovnávací brankou. Gólman Vítkovic Musiol pak ve 12.minutě dlouhým výhozem našel před šestkou Orlové Gažiho, ten si poradil s vybíhajícím gólmanem Nekorancem a poslal domácí do vedení na 2:1. Ve 13.minutě Jaroš přihrál Kašparovi na levou stranu a jeho dělovka skončila v síti a Vítkovice vedly 3:1. V další minutě přichází faul domácích ve vlastní šestce a Gorovič penaltu proměňuje, 3:2. Parádní akce je k vidění v minutě 17. Domácí zahrávají přímý kop, na který si vzali time. Bláha poslal míč před levou stranu brankoviště Jarošovi a ten pálil z jedničky, 4:2. Nedůraz při bránění akce Orlové znamená v 19.minutě úspěšné zakončení Goroviče a snížení na poločasových 4:3.

a---orlova.jpgMáme tady druhou půli a 24.minutu zápasu, kdy zbytečný faul domácích na půli hrací plochy je potrestán přímým kopem. Gorovič poslal míč před šestku Regecovi, ten si poradil s bránícími hráči a vyrovnal na 4:4. V téže minutě Orlová zakládá další akci, Mleziva přihrává míč na levou stranu šestky Gorovičovi a ten posílá Orlovou naposledy do vedení, 4:5. Vítkovičtí po akci Bláhy s Jarošem v následující minutě vyrovnávají na 5:5 a ve 27.minutě jdou opět do vedení na 6:5 po přihrávce Kašpara na pravou stranu šestky Bláhovi, kterému se výtečně podařilo obstřelit v poločase střídajícího druhého gólmana Orlové Bočka. Hosté sice ještě zápas dramatizují v na branky bohaté 27.minutě, kdy se trefuje Botur na 6:6, ale to si již Orlová svůj střelecký prach vystřílela. Domácí totiž ještě ve 27.minutě jdou do vedení na 7:6 po parádním protančení se s míčem do šestky Gažiho, kdy vše zakončil Kroupa. Hostující celek se vyfauloval ve 29.minutě šestou aku chybou, Jaroš ale z desítky poslal míč těsně vedle pravé tyče. Ve 30.minutě přichází sedmý faul hostí a tentokráte na desítku jde Itner a jeho pumelice končí v levém horním růžku, 8:6. V další minutě pak Holmanovo bodýlko znamená vedení domácích 9:6. Ve 36.minutě vítkovičtí futsalisté zamkli soupeře na jeho polovině a po ostřelování brány Kašparem, doráží nakonec míč do sítě Gaži, 10:6. Jaroš se pak vydává ve 38.minutě po levé lajně k úderu, ovšem míč bránící hráči sice dostihli, ale vzniklo mezi nimi nějaké nedorozumění u zadní lajny, toho znovu využil Jaroš, míč si vzal zpět a načepoval jej do šestky vběhnutému Bláhovi a ten zakončil na 11:6. V poslední minutě přišel ještě osmý faul Orlové, desítku však Bláha neproměnil. Vítkovičtí díky své futsalovosti nakonec vítězí, ovšem trenéři budou muset své hráče poněkud usměrnit, aby příště z toho nebyla taková divočina. Orlová předvedla snaživý bojovný výkon, ale musí přidat k fotbalovému umu také trošku více futsalovosti a kvalita týmu pak půjde nahoru.

Další utkání odehraje A tým vítkovických futsalistů v pátek 11.11. od 19:00 ve sportovní hale v Brušperku, kde je čeká tým Hukvald. Orlová pak ve stejný den od 19:45 hostí ve své hale Jakubčovice.

Komentář trenéra domácího celku Pavla Michury: „Před zápasem jsme nevěděli, co od soupeře čekat, tak jsme si řekli, že budeme hrát jednoduchý futsal, doplněný nacvičenými věcmi. Pokud jsme tohle dodržovali, neměli jsme moc problémů. Ale bohužel bylo dost situací, kdy jsme se nechali zbláznit a dělali chyby, které se hodí spíše do nějaké okresní soutěže. Je však třeba říct, že hosté měli velice nebezpečné protiútoky a hlavně v první půli nám z nich hodně zatápěli. Ve druhé půli jsme chtěli hrát trochu trpělivěji a čekat na vhodnou příležitost k zakončení. Kluci se toho drželi, i šance si vytvořili, ale neproměnili je a soupeř výsledek otočil. Naštěstí jsme nezpanikařili, rychle vyrovnali a vzápětí šli do vedení, které jsme postupně navyšovali a nakonec v pohodě vyhráli. I přesto, že jsme dneska dělali hodně chyb při bránění, dopředu jsme byli hodně silní a zaslouženě vyhráli.“

Fotky ze zápasu zde:

http://roub.rajce.net/A_-_Orlova_4.11.2016

Tabulka s výsledky zde:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/divize-f/souteze.asp?soutez=90FO1A&show=Aktual