Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítkovice - Nasan Brno 6:0

28. 2. 2016

19.kolo 2.ligy

28.2.2016 mistrovské utkání, hala Sareza, Ostrava - Přívoz

KFV Roub Vítkovice – Nasan Brno 6:0 (2:0)

branky: Holman 2, Fojtík, Bláha, Švábík, Polášek – 0

sestava Vítkovice: Dička, Jeřábek – Holman, Soško, Jaroš, Vančo, Kašpar, Švábík, Fojtík, Bláha ©, Cviertna, Polášek

sestava Nasan Brno: Černý – Rampula ©, Hoffmann, Jaša, Čejka, Knoflíček, Burian, Janeček

žluté karty: 0 – Rampula

sled branek: 6:0

rozhodčí: Sebök, Molík, delegát: Vokulič

dsc02852.jpgVýsledek utkání nakonec vyzněl pro domácí celek velmi výrazně, ovšem hosté dnes nehráli vůbec špatně, ovšem vyhořeli na neproměňování šancí a zejména na výborném gólmanu Dičkovi. Zajímavých šancí bylo celkem dost a tak si některé připomeňme. 5.minuta utkání byla divoká na obě strany, nejprve se ocitl vítkovický Soško tváří v tvář před gólmanem Černým, ale ten předvedl super zákrok. V zápětí následovala protiakce hostů, ale zakončení v tutové šanci skončilo těsně vedle. V 11.minutě šli již domácí do vedení po pěkné akci z pravé strany, Bláha posunul míč Jarošovi, ten našel u zadní tyče nabíhajícího Holmana a jeho zakončení končí v síti pod břevnem, 1:0. Ve 12.minutě byl blizounko k vyrovnání kapitán hostů Rampula, ale sám před gólmanem nedosáhl na přihrávaný míč. Domácí celek pak zahrozil v 15.minutě Jarošem, ale sám před gólmanem Černým střelu neumístil do správného místa. V 17.minutě si obdobně počínal Holman před Černým, ovšem míč se odrazil znovu k domácím hráčům a Fojtík nakonec propálil míč do sítě, 2:0. Za zaznamenání ještě stojí akce z poslední 20.minuty první půle, kdy šikovná přihrávka Kašpara mezi dvěma bránícími hráči Nasanu byla adresována rozběhnutému Fojtíkovi, ale ten byl již velmi blízko před gólmanem a překonat se mu jej tentokrát nepodařilo.

dsc02857.jpgVe druhé půli hosté zpočátku působili živěji a dokázali vítkovické futsalisty zatlačit na jejich polovině, ovšem obranné řady domácích, se skvělým Dičkou za zády, pracovaly na jedničku. Ve 25.minutě Rampula v tutové šanci nevyzrál na Dičku, který jeho střelu vyrazil na roh. Máme tady 28.minutu a v šanci se ocitá Fojtík, ale nedává, ovšem kapitán domácího celku Bláha nakonec prostřeluje gólmana Černého na 3:0. Ve 31.minutě Bláha šikovně podél pravé lajny poslal vpřed míč rozbíhajícímu se Fojtíkovi, ten sám před gólmanem pálí těsně vedle. V téže minutě předvedl parádní sólo akci Knoflíček, který přešel přes dva bránící hráče Vítkovic, míč však poslal do tyče. Ve 33.minutě Holman nachází  v šestce Švábíka a ten zvyšuje na 4:0. V následující minutě hosté domácím pěkně zavařili, ovšem Soško na brankové čáře míč odkopl, gólman Dička jej chytil a byla z toho velmi přísná nepovolená malá domů a nepřímý kop pro hosty. Ovšem hosté standartku nevyužili. Následovala další nebezpečná akce hostů, ale ani Hoffmann a pak ani Rampula na Dičku nevyzráli. Ve 35.minutě Kašpar posílá míč na pravou stranu šestky Poláškovi a ten kolem pravé tyče zakončuje na 5:0. A hned ve 36.minutě je tu perfektní spolupráce Holmana s Jarošem, Jaroš mu míč vrací k tyči a Holman to má již velmi snadné zakončit, Vítkovice jdou do vedení na 6:0. Ve 39.minutě je k vidění pěkná akce tří vítkovických futsalistů, ale ta končí Poláškovou střelou, se kterou si tentokráte Černý poradil. Hosté sympaticky bojovali až do samého konce utkání a tak v poslední minutě ještě Knoflíček nechal vyniknout Dičku a nakonec pak ještě Hoffmann se ocitl sám před Dičkou, ale ten si již vychytanou nulu nenechal pokazit.

Nasan Brno v dalším kole v sobotu 12.3. od 19:15 hostí Duklu Hodonín, vítkovičtí futsalisté hrají v pátek 11.3. od 20:00 na palubovce VŠB Ostrava.

Komentář trenéra Vítkovic Pavla Michury: „Na dnešní zápas jsme očekávali, že soupeř přijede hlavně bránit a bude nás chtít zlobit z brejků. To se do puntíku splnilo, a tak bylo důležité dát první gól, který by nás uklidnil a trochu otevřel soupeřovu obranu. První gól jsme sice dali, ale ještě předtím jsme museli přežít obrovskou šanci Nasanu a to samé platilo i před naším druhým gólem. Ten už nás uklidnil a v pohodě jsme dohráli poločas. Ve druhé půli jsme chtěli hru více rozhýbat a nenechat hosty moc vydechnout. To se podařilo a navíc jsme dávali i další góly. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale je třeba říct, že nás hosté párkrát dostali pod tlak a vytvořili si i několik velmi dobrých šancí, ale buď zakončili špatně nebo nás podržel skvělý Tibor Dička, který si dnešní nulu jednoznačně zasloužil.“

Fotky:

http://roub.rajce.net/Vitkovice_-_Nasan_Brno_28.2.2016

Záznam utkání:

http://livestream.com/accounts/2389175/events/3516681

Sestřih:

http://www.youtube.com/watch?v=W1w0ruglK40&feature=youtu.be

Tabulka 2.ligy:

http://nv.fotbal.cz/futsal/2liga-vychod/vysledky/souteze.asp?soutez=004O2V&show=Aktual