Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítkovice - Jakubčovice 2:4 (0:1)

20. 1. 2017

10.kolo 3.ligy – divize F

hala Sareza, Ostrava - Přívoz

 

KFV Roub Vítkovice – Tatran Baracuda Jakubčovice 2:4 (0:1)

Branky Vítkovice: Gaži 2

Branky Jakubčovice: Zagol M. 2, Molnár K., Petr

Žluté karty: Dička, Bláha – Malina, Strempek, Michálek, Zagol M.

Červené karty: 0 – 0

Sestava Vítkovice: Musiol – Holman, Jaroš, Bláha ©, Gaži, Kroupa, Dička, Kopecký

Sestava Jakubčovice: Pavelka, Strempek – Malina, Petr, Vavroš, Molnár K., Molnár D., Ďurica, Zagol M., Zagol P., Michálek ©

Rozhodčí: Šulák, Pustějovský

a---jakubcovice-1.pol..jpgJakubčovice jsou jasnou ikonou divizní soutěže a určitě by jim slušelo hrát ve 2.lize, jenže mají své důvody, proč tomu tak není. Je to škoda, protože tento celek má na to, patřit i k předním týmům ve 2.lize! Vítěz základní části přijel do Ostravy v početné sestavě, zato domácí se dnes se složením sestavy z rozličných důvodů velmi trápili. Nastoupit nakonec musel do pole i gólman Dička a dorostenec Kopecký. Body si sice zaslouženě odvezli hosté, ale za lepší konstelace pro domácí, mohlo být toto utkání ještě daleko více zajímavější a pro hosty komplikovanější. Přesto i tak byl zápas dramatický, místy až velmi vzrušivý a napínavý až do samého konce. Jakubčovice jdou do vedení ve 2.minutě, kdy po závaru v šestce domácích se míč odrazil k Zagolovi M. a ten rozvlnil síť Musiolovy svatyně. Hosté jsou silní na míči, vynikají rychlostí a domácí se mají co ohánět. V 9.minutě Michálek zahrozil nastřeleným břevnem. Ale také vítkovičtí se dostávají do šancí a líbit se musela Jarošova dělovka ze 13.minuty, kterou však gólman Pavelka vytěsnil na roh. V 16.minutě kombinační akce Holmana s Gažim volala po góle, ale zakončit břichem nevyšlo. V 19.minutě Zagol M. trefil tyč a to bylo v první půli vše podstatné.

a---jakubcovice-2.pol..jpgDruhá půle se nám rozjížděla „zvolna“, ale od 30.minuty zápasu gradovala. Hosté v této minutě předvedli v šestce domácích dokonalý závar, ale neurodilo se. Jelikož vzruchu na hřišti nám přibývalo, rozhodčí si museli ve 31.minutě zavolat oba kapitány, aby si své spoluhráče zklidnili. V téže minutě přichází 6 aku chyba Vítkovic (ruka), na desítku jde Michálek, ale Musiol ji chytá. Ve 34.minutě spolupráce Molnárů končí brankou, před levou stranou šestky pálil Molnár K. na 0:2. Hosté stále ještě ve 34.minutě zakládají kombinační akci, Vavroš našel Petra a ten dává na 0:3! Vítkovičtí futsalisté jdou ihned na powerplay s Dičkou. 36.minuta a Dička posílá k zadní tyči vysoký míč a Gaži hlavou překonává ve druhé půli chytajícího Strempeka, 1:3. 37.minuta a Jaroš spolupracuje s Gažim, ten prochází středem hřiště a opět se trefuje, 2:3! Drama nabírá grády!!! Vítkovičtí svírají svého soupeře, ale obranné bloky Jakubčovic tentokráte pracují výtečně. Ještě dochází v poslední minutě ke konfliktní situaci, která je naštěstí včas uhašena. Domácí jsou znovu v tlaku, ale nakonec v šestce soupeře ztrácí míč a Zagol M. přes celé vše jistí pro svůj tým trefou do prázdné brány. Hosté vítězí 4:2 a jsou tak zaslouženými vítězi základní části divize.

Jakubčovičtí mají základní část divize již za sebou, vítkovičtí futsalisté ještě příští neděli 29.1. zajíždějí do Opavy, kde je od 16:15 čeká domácí Ferram.

Komentář trenéra domácích Pavla Michury: "Dneska k nám přijely první Jakubčovice a nutno říct, že na prvním místě nejsou náhodou. Nám se před zápasem dost rozsypala sestava, a tak jsme museli povolat z dorostu Kopeckého a do pole musel i brankář Dička, aby nás bylo aspoň sedm. Chtěli jsme teda hru zpomalovat, aby se soupeř nedostal příliš do tempa. Jenže oni hráli fakt dobře, byli neustále v pohybu, dobře kombinovali a nám nezbývalo než bránit. V prvním poločase jsme si míč příliš neužili, ale i přesto jsme si z brejků dokázali vytvořit nějaké šance, z nichž jedna byla více než stoprocentní. Žádnou jsme však neproměnili, a tak jsme šli do druhé půle s jednogólovým mankem. Ve druhém poločase hosté ustoupili od napadání, bránili více od půlky a my tak měli častěji balón, ale k šancím to moc nevedlo. Právě naopak, dvakrát jsme chybovali a soupeř trestal. Nezbývalo teda, než jít už poněkolikáté v této sezoně do powerplay. V té jsme sice začali chybou, kterou naštěstí hosté nepotrestali, ale potom už naše hra měla kvalitu a podařilo se nám snížit. Později jsme po chybě soupeře přidali druhý gól a sahali i po vyrovnání, jenže nám v zakončení chybělo trochu štěstí a těsně před koncem jsme inkasovali počtvrté. Celkově se hrál zápas ve vysokém tempu a měl díky tomu velice slušnou kvalitu. Na závěr tam bylo sice hodně emocí, ale to ke sportu prostě patří. Jak už jsem psal, Jakubčovice byly určitě nejlepším mužstvem, proti kterému jsme v této sezoně nastoupili a my jsme rádi, že jsme s nimi, i přes velké problémy se sestavou, dokázali držet krok až do úplného konce, což je určitě povzbuzující do zbytku sezony."

 

Fotky ze zápasu zde:

http://roub.rajce.net/A_-_Jakubcovice_20.1.2017

Tabulka se aktualizuje zde:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/divize-f/souteze.asp?soutez=90FO1A&show=Aktual