Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stará garda Roubu 2. na turnaji v Lipově

28. 6. 2011

25.6.2011 Lipov

2.ročník Memoriálu Matěje Tomčala ve futsalu

V malebném koutě moravského Slovácka ve vesničce Lipov se uskutečnil 2.ročník Memoriálu Matěje Tomčala ve futsalu, otce našeho předsedy klubu KFV Roub Vítkovice Zdeňka Tomčala. Ten také společně se svým bratrem Martinem a místním fotbalovým oddílem TJ Sokol Lipov a dalšími sportovními nadšenci tento Memoriál uspořádali. Hrálo se ve 2 skupinách po 3 týmech 2x15minut.

 

C tým/stará garda Roubu

Sestava: Kubáň – Tučný, Ruta, Brázda, Šalamon, Šimečka, Pastor, Vyoral, Kittner

 

Skupina A

Staří páni Lipov

LipVel

KFV Roub Vítkovice st.garda

St.páni Lipov – LipVel 0:5 (0:3)

0-Horák 2, Kohut 2, Sládeček

Roub st.garda – St.páni Lipov 2:2 (1:1)

Šimečka, Pastor – Grabec, Glogar

V zápase proti starým pánům domácích, kteří byli ještě o něco starší než naše stará garda, ale zato to byli loňští vítězové, takže to byli jistě hodně zkušení hráči, začaly oba týmy nejprve opatrnou hrou a nikdo z hráčů nechtěl jít do rizika. Nakonec se odhodlali domácí a po hezké kombinační akci se ujali vedení 1:0. Do poločasu stará garda Roubu vyrovnala, kdy Šimečkovi do šestky na gól nahrával Pastor. Ve 2.půli dostáváme gól po suprově zahraném rohu domácích. Nám nezbylo nic jiného, než zapojovat i brankáře do pole (Tučný) a pár vteřin před koncem se nám daří vyrovnat, kdy Ruta u zadní tyče nachází Pastora a ten střílí pro naši další cestu turnajem velmi důležitou vyrovnávací branku na konečných 2:2!!!

LipVel – Roub st.garda 3:0 (1:0)

Horák, Sládeček M., Sládeček T.- 0

Kombinovaný tým Lipova a Velké nad Veličkou v čele s vynikajícím gólmanem a dirigentem Tomášem Sládečkem (fotbal Senica, Myjava, Velká, sálová kopaná Senica) jednoznačně přehrál v úvodním zápase staré pány Lipova 5:0 a to znamenalo, že vzhledem k předcházející remíze jsme nesměli prohrát v tomto zápase víc jak 0:4. Začali jsme pozorně od zadu, protože soupeř uměl hrát velmi skvěle s gólmanem v poli a byla to taky pořádná fuška. Nakonec se přece jen gólmanu Sládečkovi podařilo propálit naši obranu a do poločasu šel LipVel do vedení 1:0. Ve 2.půli jsme začali taky sahat ke hře s brankářem v poli a kupodivu jsme tím hru značně vyrovnali a dostávali se i do šancí. Jenže gólman byl výborný. Pak přišel pořádný liják, na který z futsalu nejsme zvyklí, začali jsme kupit chyby a soupeř toho využil a vsítil další 2 branky. Ovšem nám i tato prohra 0:3 k postupu do semifinále nakonec stačila.

Tabulka skupiny A

1. LipVel              2  2 0 0   8:0   6b.

2. Roub st.garda   2  0 1 1   2:5   1b.

3. St.páni Lipov   2  0 1 1   2:7   1b.

 

Skupina B

Rapid Louka

Lipov dorost

Lipov A

Rapid Louka – Lipov dorost 0:2 (0:0)

0-Červenka, Strachota

Lipov A – Rapid Louka 3:6 (1:2)

Mlýnek 2, Tomčal M.-Kolacia 2, Zajíček 2, Dostál 2

Lipov dorost – Lipov A 3:9 (3:2)

Červenka 2, Strachota-Mlýnek 4, Šmehlík 3, Karásek, Horáček

Tabulka skupiny B

1. Lipov A        2  1 0 1  12:9  3b.

2. Rapid Louka 2  1 0 1    6:5  3b.

3. Lipov dorost 2  1 0 1    5:9  3b.

 

O 5.-6.místo

St.páni Lipov – Lipov dorost 4:2 (2:1)

Glogar 2, Grabec, Drozd-Maňák, Červenka

Semifinále

LipVel – Rapid Louka 6:2 (4:1)

Sládeček M. 3, Kučera 2, Horák-Zajíček, Matula

Lipov A – Roub st.garda 2:5 (1:2)

Mlýnek, Tomčal M.-Šalamon 2, Kittner, Tučný, Šimečka

V zápase s vítězem skupiny B se nejprve ujímáme vedení po pumelici Kittnera z 15m k levé tyči. Ovšem chvíli na to za domácí tým vyrovnává na 1:1 Martin Tomčal, synovec předsedy Roubu. Pak Tučný zachytil špatnou rozehrávku Lipova a sám zakončil a poslal nás znovu do vedení, tentokrát na 2:1. Druhou půli začínáme nádhernou akcí zakončenou brankou. Šalamon vypíchl míč soupeři, nahrál Pastorovi, ten mu míč vrátil přihrávkou do šestky a vedli jsme 3:1. Další branku dáváme po rohu rozehraného Brázdou na Šimečku, Šimečka si to pak dlouze šteloval na levačku a ono to vyšlo, 4:1. Na 5:1 zvýšil Šalamon po přihrávce Šimečky a poslední branku zápasu vsítili domácí z penalty za údajnou ruku našeho hráče, kdy už jen snížili na 5:2 a postoupili jsme tak do finále.

O 3.-4.místo

Lipov A – Rapid Louka 6:3 (4:1)

Šmehlík 3, Mlýnek 2, Horáček-Zajíček 2, Matula

Finále

Roub st.garda – LipVel 6:6 (3:3) na pen.1:3

Šalamon 3, Šimečka 2, Vyoral – Kohůt 2, Horák 2, Sládeček M., Kučera

Před finále se zranila soupeři opora týmu gólman Tomáš Sládeček, ovšem když nemohl být na hřišti, tak svůj tým výborně dirigoval alespoň z lavičky. Začali jsme špatně a brzy 0:2 prohrávali. První branka do naší sítě padla po střele z dálky, druhá po závaru před naší bránou. Pak zužitkoval v šestce Vyoralovu příhru Šalamon a snížil na 1:2. Soupeř ale znovu po střele z dálky utekl na 1:3. Ovšem v závěru poločasu jsme zabojovali a po brankách Šalamona a Šimečky jsme vyrovnali na 3:3. Druhou půli jsme začali výbornou hrou a Šalamon nás poslal po střele z hranice šestky do vedení na 4:3. Pak se míče zmocnil Vyoral a zvýšil na 5:3 a chvíli po té se k míči dostal Šimečka a přes celé hřiště zvýšil na 6:3! To chybělo do konce 5 minut! Jenže pak soupeř trefil naši levou šibenici a snížil na 6:4 a najednou jsme znervózněli. Když hráč LipVelu propálil nohy našeho gólmana a snížil už jen na 6:5, burcují se naši hráči k pozorné a bojovné hře, ale to nestačí, v poslední minutě je totiž nakonec vyrovnáno 6:6! Následovala ihned série po 3 penaltách. Soupeř dal, Tučný dal, soupeř dal, Šalamon vedle, soupeř dal a bylo rozhodnuto. Na jednu stranu je škoda, že jsme dokázali otočit výsledek z 1:3 na 6:3, ale i tak to nestačilo. Soupeř byl určitě lepší a proto mu i touto cestou gratulujeme.

 

Konečné pořadí:

1. LipVel

2. KFV Roub Vítkovice st.garda

3. Lipov A

4. Rapid Louka

5. Staří páni Lipov

6. Lipov dorost

Nejlepší střelec: Mlýnek (Lipov A) 9 branek

Nejlepší hráč a brankář: Sládeček Tomáš (LipVel)

Sponzoři: Obec Lipov, 2G, Hospoda U Maňáků, Miškeřík RSTS

Fotky z Memoriálu: http://roub.rajce.net/MMT_Lipov_25.6.2011