Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Jakubem Jiřičným

2. 2. 2016

Rozhovor s Jakubem Jiřičným

Moc času na dělání zajímavých rozhovorů sice nemám, ale přece jen se mi podařilo o pauze mezi nedělními zápasy C týmu v okresním přeboru alespoň krátce vyzpovídat Kubu Jiřičného, alias Judase, kde byl povolán herně vypomoci. Kuba je aktuálně hráčem B týmu, ale již několikráte nastoupil také v dresu A týmu ve 2.lize a nadále má ambice se ještě více v A týmu prosazovat.

kuba-jiricny.jpgKubo, začnu nejprve otázkou k té tvé zajímavé přezdívce, jak si k ní vůbec přišel? Já si nejprve myslel, že to má nějakou spojitost s metalovou kapelou Judas Priest, ale prý je to úplně jinak?

No, to bylo tak. Na základce jsem výborně šplhal o tyči a učitel tělocviku mi říkal, že šplhám jako opice Judy a ono se to nějak chytlo a spolužáci mě začali oslovovat Judas a přezdívka mi zůstala až do dospělosti. Mimochodem ze školy jsem se dostal na Mistrovství České republiky ve šplhu, které jsem vyhrál.

Takže sportovní talent byl u tebe poněkud všestrannější, ale mě hlavně zajímá, jaké byly tvé začátky sportování s míčem?

Ke sportování a hlavně k fotbalu jsem měl velmi blízko, táta totiž trénoval mládež ve Vítkovicích a i já začínal s fotbalem v přípravce Vítkovic. Chodil jsem do sportovních tříd na Klegovku a tak fotbal byl mým sportem číslo jedna.

Jaká byla tvoje další fotbalová dráha?

V dorostu jsem z Vítkovic přestoupil na druhou stranu republiky do Teplic, jenže tam jsem se později vážně zranil a s fotbalem jsem musel skončit. Nebýt mamky, která mě jako jediná velmi podporovala a věřila mi, k fotbalu bych se už asi nevrátil. Z dalších štací, které byly suprové, tak to byl Hradec nad Moravicí a zejména pak Radvanice. Tam mne vedl trenér Ivo Müller a ten byl pro mne výborným trenérem.

Na které spoluhráče nejraději vzpomínáš?

Bylo jich spousty, ale zejména to jsou Patrik Mičkal, Tomáš Pohoreli a Adam Cviertna.

No a co fotbalová současnost?

Aktuálně jsem s velkým fotbalem skončil, pracovně i osobně mám toho hodně, ale nyní se chci alespoň více věnovat futsalu.

Když už jsme konečně u futsalu, jaké byly vlastně tvoje futsalové začátky?

K futsalu jsem se nejprve dostal přes tým Sezam/Langer Ostrava, kde to vedli Martin Horák a Víťa Josifidis. Pak jsem přišel do „Roubíčku“, kdy se ještě hrávala divize a už jsem tu zůstal.

Jaké máš další plány s futsalem?

Každopádně chci i nadále sbírat další herní zkušenosti a ještě více se prosazovat v A týmu „Roubíčku“ ve 2.lize. Je tu dobrá parta a navíc „Roubíček“ považuji za futsalový klub s velkou tradicí.

dsc02774.jpgKe sportu má již také blízko tvůj pětiletý syn Kristián, který si tady na tribuně kope s nejmladším z rodu Křižáků Vaškem…

Kristián právě s Vaškem společně chodí do fotbalové přípravky Vítkovic, takže uvidím, kam to dotáhne.

Blíží se další utkání, takže děkuji ti za rozhovor a přeji hodně štěstí a hlavně, ať se ti vyhýbají zranění!!!

Text: Zdeněk Tomčal, foto: Lukáš Kaboň a Zdeněk Tomčal