Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohár: VŠB Ostrava - Vítkovice 6:3

28. 4. 2016

Semifinále krajské části Poháru KF FAČR

27.4.2016 hala VŠB Ostrava - Poruba

VŠB Ostrava – KFV Roub Vítkovice 6:3 (3:2)

branky: Kufa 3, Potůček 2, Pánek – Jaroš 3

sestava VŠB: Myška – Manďák, Heiník, Kotrla, Janita, Potůček, Pánek, Kufa, Farkaš

sestava Vítkovice: Dička – Holman, Soško, Jaroš, Kašpar, Polášek, Jiřičný, Kováčik, Bláha, (Jeřábek, Pompa)

žluté karty: 0 – Polášek

sled branek: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3

rozhodčí: Markovský, Němec

vsb-pohar-a-.jpgPavouk poháru svedl do krajského semifinále dva druholigové celky. Ostravští vysokoškoláci v ligové soutěži na palubovce Vítkovic zvítězili 5:1 a naopak Vítkovice na palubovce VŠB zvítězily 10:4. Takže od pohárového utkání se dalo očekávat ledasco. Hosté začali útočně, jenže ve 3.minutě na půlce soupeře ztratili míč, Kufa si jej potáhl a z 10m vypálil gólovou pumelici, 1:0 pro domácí. Odpověď vítkovických futsalistů byla bleskurychlá, ještě v téže minutě prošel šestkou Jaroš a překonal Myšku, 1:1. Na další branku jsme si museli počkat až do 17.minuty, kdy Jaroš z levé strany vystřelil, před Myškou dobře pracoval Kováčik, a Jarošova střela nakonec skončila u pravé tyče v síti, 1:2. Ovšem hosté najednou opomněli na zadní vrátka a v 18.minutě je tu rychlá akce VŠB  s přihrávkou do šestky na Potůčka a ten zakončuje k levé tyči, 2:2. A stále ještě v 18.minutě domácí zahrávají roh a Kufa v šestce trefuje míč a umísťuje jej do sítě, 3:2.

vsb-pohar-b-.jpgVe druhé půli hosté začínají aktivně, Polášek trefuje tyč a další šance likviduje Myška. Na druhé straně je útočná akce VŠB z 25.minuty hosty velmi špatně bráněna, Kotrla posílá přihrávku na pravou stranu šestky Potůčkovi a ten zvyšuje na 4:2. Od 30.minuty se na powerplay Vítkovic zapojuje gólman Dička a hned ve 31.minutě je po přihrávce Bláhy do šestky Jarošovi a jeho umístěné střele sníženo na 4:3. Hosté mají další šance, ale obrana VŠB je precizní a i to štěstíčko je tentokráte na straně domácích. Ve 35.minutě přichází ztráta míče hostů na půlce VŠB, míč se dostal k Pánkovi a ten do prázdné zvyšuje na 5:3. Vítkovičtí hráči znovu tlačí VŠB při powerplay, ale obranné bloky jsou k nepřekonání. V závěru zápasu jde na powerplay místo Dičky Bláha, ale situace se opakuje, VŠB precizně brání. V posledních vteřinách zápasu přišel další kiks ze strany hostů a tak na 6:3 zakončil střelou do prázdné brány Kufa. Hosté měli možná snad víc ze hry, předvedli také několik pěkných akcí, ovšem jejich zakončování dnes nebylo nejlepší. Domácí ale naopak hráli s chutí, předvedli několik brejkových gólovek a zejména výborně ubránili powerplay Vítkovic. Takže gratulace VŠB a hodně štěstí do krajského finále.

Komentář trenéra Pavla Michury: „Dnes jsme si mohli spravit náladu po nepovedené sezóně, ale bohužel jsme k zápasu přistoupili velmi vlažně. Možná to bylo způsobeno i tím, že na polovině soupeře nebylo k vidění příliš mnoho známých tváří a došlo k podcenění. Nicméně i přesto jsme dokázali zareagovat na úvodní branku domácích a dostat se do vedení. Jenže tohle nám spíše uškodilo a náš výkon byl čím dál více profesorský. Směrem dopředu to ještě šlo, když jsme si vytvářeli šance po akcích, z nichž některé byly opravdu pěkné. Ale co se týče obranné hry, tam jsme dneska totálně propadli. Špatně jsme komunikovali, tudíž jsme nebyli kompaktní, ale hlavně jsme prohráli až příliš osobních soubojů. Domácí si i přesto, že měli v sestavě spoustu nováčků udrželi elán po celý zápas a zaslouženě postupují.“

Další fota ze zápasu zde:

http://roub.rajce.net/Pohar_VSB_-_Vitkovice_27.4.2016