Jdi na obsah Jdi na menu
 


Orlová - Vítkovice 1:3

18. 2. 2013

17. kolo Divize F

neděle 17.2. 18:00, Orlová

FC Oskarol Orlová – KFV Roub Vítkovice A 1:3 (0:1)

Sestava: Jašíček - Kováčik (k), Polášek, Soško, Vašek, Vavrušák, Vojtek, Kašpar, Cviertna, Gaži, Valový

Branky: Vojtek, Vavrušák, Vašek, ž.k.: Vojtek

orlova---a-17.2.2013-007.jpgTým Orlové se sice pohybuje ve druhé polovině divizní tabulky, ale ve Vítkovicích dokázal na podzim remizovat 4:4 a z posledních pěti zápasů 4x zvítězil a poražen odešel akorát v zápase se suverénně prvním týmem tabulky SK Krmelín, proto se hosté dnes měli mít před Orlovou patřičně na pozoru. Navíc domácí tým využívá velmi často hry s brankářem v poli, čímž svoji útočnou sílu ještě zesiluje. Na tuto variantu hry svého soupeře však trenér vítkovických futsalistů Šmíra své hráče dokonale připravil. Ihned od počátku zápasu bylo patrné, že i dnes se domácí gólman bude vysunovat. V úvodní pětiminutovce jsme viděli několik šancí na obou stranách, ovšem ty nebezpečnější byly na straně Orlové, např. ve 2.minutě zazvonila tyč vítkovické brány a ve 3.minutě obranným odkopem u brankové čáry hasil situaci Vojtek. V 8.minutě těsně za půlící čárou byl faulován hráč Vítkovic. K míči se postavil Vašek, který jej lehce posunul Vojtkovi a ten jej z 18m napálil na bránu, domácí gólman jej asi moc přes hradbu těl neviděl a míč skončil až v síti brány Orlové, 0:1. Domácí mohli vyrovnat v 10.minutě, kdy nastřelený míč na zadní tyč útočící hráč v tutové šanci netrefil. Ale také hosté se dostali do tutovky, ve 13.minutě z levé strany šestky pálil Kašpar, ale těsně vedle. 17.minuta pak přinesla hodně vzruchu, nejprve byl na vlastní polovině tvrdě atakován vítkovický Vojtek, pak se však míče zmocnili domácí a po střele útočícího hráče, Jašíček v bráně Vítkovic musel vytáhnout jeden ze svých famózních zákroků. A stále ještě v 17.minutě pro změnu na druhé straně v šestce Orlové pálil Kováčik těsně vedle. V 18.minutě byl ve vzdálenosti cca 12m od branky domácích faulován vítkovický hráč a trenér Šmíra vzal time. Po něm následoval suprově rozehraný „Španělák“, jen Vojtkovo finální zakončení skončilo těsně vedle levé tyče. Do kabin se šlo za poločasového stavu 1:0 pro hostující Vítkovice.

orlova---a-17.2.2013-022.jpgDruhou půli načala Orlová drtivou úvodní dvouminutovkou a samozřejmě i hrou s brankářem v poli. Hosté si však s tímto tlakem poradili a poté srovnali hru. Ovšem ve 24.minutě se Orlová znovu dostala do tutovky a dělovku ze tří metrů i za cenu lehkého zranění v obličeji zlikvidoval fantasticky Jašíček. Ve 27.minutě vystihl Polášek přihrávku domácích, lehce míč potáhl a jedovatou střelu musel likvidovat výborným zákrokem gólman Orlové. Orlováci využívali brankáře stále častěji, ale málem se jim to nevyplatilo ve 30.minutě, když se k míči dostal Polášek a jeho střela z vlastní poloviny jen těsně minula prázdnou bránu domácích. Orlová vsadila vše na jednu kartu a s brankářem v poli v rozmezí 32. a 33.minuty zatlačila vítkovické futsalisty před jejich bránou. V polovině 33.minuty uplatnil důraz na míč hráč Orlové Velký a po jeho zakončení vyrovnal na 1:1. Vítkovice pak ihned po rozehrávce po obdržené brance zatlačili domácí na jeho polovině a 2x po sobě nebezpečně střílel Kováčik. Nejprve jeho první střelu vyrazil gólman domácích jen před sebe a následně pak pálil do břevna. Ve 34.minutě si vzala time Orlová a ihned po jeho skončení musel nebezpečnou střelu domácích likvidovat Jašíček. Orlová moc a moc chtěla výsledek zápasu otočit a tak opět sáhla ke hře s brankářem v poli. Jenže ve 35.minutě zachytil míč Vavrušák a z poloviny hřiště trefuje prázdnou bránu Orlové, 2:1 pro Vítkovice. Skupinka vítkovických příznivců se pak divila, že na straně Vítkovic svítily 4 fauly a kopala se proti nim ve 36.minutě desítka, ale dle všeho zde ukazatel faulů ukazuje jen do 4? Střela šla však vedle brány. Ve 38.minutě Vojtek našel v šestce na zadní tyči Vaška a ten zvýšil na 3:1 pro Vítkovice. Domácí se stále nevzdávali a ve 39.minutě ještě vytvořili dva ošemetné závary v šestce Vítkovic, ale obranné pozice vítkovických futsalistů v čele s vynikajícím Jašíčkem v bráně již změnu stavu skóre nedovolily. V poslední minutě se hosté snažili již jen co nejvíc podržet míč na svých futsalkách a nakonec se mohli radovat z dalšího vítězství v divizní soutěži.

Domácím futsalistům i přes porážku však patří uznání, protože hrají opravdu výborně, jen si však nejsem jist, zda má pro ně smysl hrát až tak moc s brankářem v poli. Soupeř, který přijde na to, jak správně bránit jejich trošku odlišný styl powerplay, se pak dostává do výhody a tu dnes vítkovičtí futsalisté dokonale využili. V příštím kole hraje v neděli 24.2. Orlová v hale VŠB v Ostravě – Porubě od 17:00 s ostravskou Panoramou a vítkovičtí futsalisté dnes vykartovaní o Vojtka (4 ž.k.) hostí taktéž v neděli 24.2. od 19:15 v hale na „Dopravce“ v Ostravě – Vítkovicích tým AFC Medvědi Malé Hoštice.

Fotky ze zápasu Orlová - Vítkovice:

http://roub.rajce.net/2013-02-18_Orlova_-_A_17.2.2013

Tabulka Divize F:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/divize-f/souteze.asp?soutez=90FO1A&show=Aktual

Ofic. www futsalistů Vítkovic najdete zde:

http://www.futsalvitkovice.wz.cz/

cr---srbsko.jpg