Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eximpo Náklo - Vítkovice 4:3

30. 3. 2013

22. kolo

pátek 29.3. 20:45 ZŠ Vítězná Litovel

FC Eximpo Náklo – KFV Roub Vítkovice A 4:3 (2:1)

Sestava: Jašíček – Kováčik (k), Polášek, Soško, Škorňák, Cviertna, Kašpar, Vašek, Vavrušák

Branky: Škorňák, Kašpar, Vavrušák

Eximpo Náklo hraje své domácí zápasy v pěkné hale Základní školy Vítězná v Litovli. Je to loňský vítěz divizní soutěže, který se již několik let pohybuje v popředí divizní tabulky a zatím neprojevuje zájem o postup do 2.ligy, na kterou by tento tým měl v pohodě mít. Hráči Eximpa jsou totiž fotbalisté a futsal berou jen jako příjemné zpestření zimní fotbalové přestávky. V podzimním utkání ve Vítkovicích domácí vítkovičtí futsalisté vedli 2:0, pak ještě 3:1, ale nakonec utkání brankou 5 vteřin před koncem skončilo remízou 3:3. Dnes se něco podobného málem taky událo, ale tentokrát ze strany Vítkovic, jenže to nevyšlo a tak všechny body zůstaly Náklu.

naklo---a-29.3.2013-022.jpgVítkovičtí hráči v úvodu zápasu začali velmi dobře, ale obranná činnost Nákla byla precizní. Domácí hru brzy vyrovnali a hra se pak po dlouhé minuty odehrávala spíše ve středu hřiště a brankových příležitostí moc k vidění nebylo. Eximpo však přidávalo na důrazu a v 15.minutě Blaha obelstil bránícího hráče, napálil míč na bránu, kde jej u vlastní zadní tyče nešťastně Kováčik srazil do brány, 1:0 pro Náklo. A aby smůla pro hosty byla dokonána, v 18.minutě domácí Macháček střílel a míč se od bránícího Kašpara odrazil obloukem do brány Vítkovic, 2:0. Hosté však znovu zarvali a v poslední minutě první půle Soško od autové čáry poslal míč na střed, kde vbíhal mezi bránícími hráči dorostenec Škorňák a ten z 8m přízemní střelou překonal gólmana Kmecika, 2:1.

naklo---a-29.3.2013-024.jpgVe druhé půli Eximpo častěji využívalo svého gólmana ke hře v poli, čímž byl vyvíjen větší tlak na bránu Vítkovic. Ve 23.minutě Macháčkova střela skončila na tyči Jašíčkovy svatyně. Ale přišla pro Vítkovice smolná 26.minuta. Hosté šli přitom do přečíslení, jenže míč se odrazil od bránícího hráče až za půlící čáru, kde zůstal „zapomenutý“ Večeřa, Jašíček povyběhnutím z brány se mu sice snažil míč odkopnout, jenže ten jej přehodil a domácí šli do vedení na 3:1. To byla hrubá chyba obrany hostů! Ale chybovali taky i domácí, např. po góle volala následující šance z 29.minuty. Gólman Kmecik vyhazuje za půlku, jenže na míči byl první Polášek a ten jej vyváží až před šestku domácích, pálí, ale Kmecik svoji chybu napravuje vyražením míče na roh. Výborný zákrok vystřihl na druhé straně Jašíček, když vytěsnil Švajdovu střelu na roh. Domácí však hráli v těchto chvílích výborně a po Andrýskově pumelici ze 37.minuty se Náklo ujalo vedení již 4:1. Minutu na to se však podařilo Kašparovi pohrát si s obranou domácích a střelou k tyči snížil na 4:2. Hosté pak sáhli ke hře s brankářem v poli a rozlišovací dres si vzal na sebe kapitán Kováčik. Snížit se Vítkovicím podařilo v poslední minutě, kdy nejprve Polášek pálil a Vavrušák odražený míč dorazil do sítě, 4:3. V závěrečných vteřinách zápasu ještě dostal příhru na zadní Vavrušák a ač se skluzem snažil míč umístit, líznul pouze tyč. Smůla pro hosty, radost pro domácí, ti byli dnes ale lepším týmem.

 

V neděli 31.3. bude konec divizní soutěže, to ještě Parlament hraje své poslední utkání s Opavou a o den dříve v sobotu 30.3. Jakubčovice přivítají doma Orlovou, ale ať utkání skončí jakkoliv, čelo tabulky už zůstane následovně: 1. Krmelín, 2. Náklo, 3. Jakubčovice, 4. Vítkovice, 5. Parlament, … Jelikož nikdo z týmů popředí tabulky neprojevuje zájem o postup do 2.ligy, jdou to nakonec zkusit Vítkovice, kde se posiluje vedení klubu a přichází noví sponzoři. Ovšem vedení klubu bude muset ještě zapracovat na posilách a zejména pak na tréninkové morálce, protože v závěru soutěžní sezóny tomu někteří hráči A týmu moc tréninkově nedali. Pokud to ve Vítkovicích bude klapat ještě lépe, než doposud, 2.liga nemusí být nakonec propadákem. Takže jsou tady smělé plány ze strany vítkovického futsalu, ale bude to ještě hodně práce, kvalitně se na 2.ligu připravit…

Fotky ze zápasu:

http://roub.rajce.net/2013-03-29_Naklo_-_A_29.3.2013

Tabulka Divize F bude aktualizována zde:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/divize-f/souteze.asp?soutez=90FO1A&show=Aktual

Ofic. www futsalistů Vítkovic najdete zde:

http://www.futsalvitkovice.wz.cz/