Jdi na obsah Jdi na menu
 


C tým - 9.turnaj okresního přeboru

14. 3. 2016

13.3.2016 C tým – 9.turnaj okresního přeboru, hala Varenská

sestava: Kubáň, (Jeřábek) – Střižík, Tučný, Brázda, Šalamon, Tóth, Holman, Pompa

KFV Roub Vítkovice C – Inter Ostrava 0:5 (0:2)

dsc02912.jpg„Vymírající“ staré gardě dnes nedorazilo několik posil a tak to dnes nebyla žádná sláva. První branku dostáváme ve 3.minutě po zpětné příhře před šestku a zakončení k pravé tyči. Znatelně živější soupeř nám pak nastřelil tyč a  v 11.minutě přidal další branku po příhře z autu do šestky a z otočky útočící hráč zavěsil. Ve druhé půli je to ve 22.minutě již 0:3 po závaru v naší šestce. Ve 25.minutě přichází chyba na pozici posledního hráče a dva hráči Interu si již v zakončení poradili. A na konečných 0:5 soupeř zavěsil v minutě 28. po průniku přes couvající obranu a zakončení střelou k levé tyči.

KFV Roub Vítkovice C – ATM Sport Hlučín 2:1 (1:1)

Branky: Šalamon, Pompa, žluté karty: Tóth, Holman, Šalamon

dsc02917.jpgDo vedení jdeme ve 3.minutě po Šalamonově průniku z levé strany. Holman pak v tutovce pálí těsně vedle. Holman chvíli na to pobavil přítomné odkopem, ze kterého se trefil do síťky basketbalového koše a byl oceněn potleskem. Holmanova série pokračovala další tutovkou, když v šestce zakončil střelou do břevna. No a nakonec ve spolupráci s Tóthem, v tutovce našemu dorostenci gólman soupeře střelu vyráží. Zbytečnou branku jsme dostali deset vteřin před koncem půle, kdy jsme zakládali protiútok, jenže o míč jsme na soupeřově polovině přišli, následovala rychlá protiakce zakončená parádní střelou do šibenice z 12m. Také ve druhé půli bylo k vidění několik zajímavých šancí na obou stranách. Např. Tóthova příležitost, kdy se ocitl sám před gólmanem, volala po góle. Na druhé straně musel vystřihnout super zákrok náš gólman a dorážka skončila nad. Pak byl v šanci Tučný, ale gólman soupeře mu zmenšil střelecký úhel a míč chytil. Už už to vypadalo na remízu, ale v poslední minutě zápasu deset vteřin před koncem se míč dostal na pravou stranu k Pompovi, ten si míč krátce potáhl a vypálil k levé tyči. Nakonec to tedy bylo naše jediné dnešní vítězství.

KFV Roub Vítkovice C – Zvěřáci Ostrava II. 2:5 (1:3)

Branky: Šalamon, Tóth, žlutá karta: Pompa

dsc02921.jpgHráči si řekli, že se pokusí hrát tak, jako v zápase předešlém, tedy moc se se soupeřem nehonit a hrát pozorně od obrany, jenže jaksi se to nepovedlo. Soupeř ve 3.minutě vsítil první branku po rozehraném přímém kopu. Ve 4.minutě přidal další branku, kdy po našem autu u vlastní šestky jsme si nepočínali dobře takticky, soupeř nám míč vzal a zakončil. V 6.minutě snížil Šalamon na 1:2 po střele k tyči. Jenže soupeř nám opět odskočil brankou z 9.minuty po rozehraném autu. Je tady druhá půle a 17.minuta – chyba při zakládání našeho útoku a protiakce dva na jednoho je vyřešena další brankou v naší síti. V 18.minutě je to již 1:5 po průniku po levé straně. Ve 20.minutě přišel faul v šestce na Tótha a na penaltu se i přes protesty ostatních hráčů doslova vecpal náš nejstarší gólman. Jenže penaltu nejprve kopl bez povelu rozhodčího a opakovačku pak totálně zbabral!!! Ve 29.minutě Holman poslal míč na střed před šestku Tóthovi a ten snížil na konečných 2:5.

Jak jsem kritický k futsalovému dění v globálu, musím být i kritický do vlastních řad. Bohužel stará garda již ze zdravotních a i jiných okolností přestává plnit svůj historický účel, čím dál více musí být doplňována mladšími hráči a když se „žvejkne“ doplnění, zbytek sestavy má pak toho plné kecky. Ze 70 hráčů klubu se zaplaceným FUTISem pro rok 2016 je jich polovina ve věku dorostu a U21, zbytek je rozdělen do tří týmů A B a C. Jenže stávalo se a stává se, že narážíme na menší zájem zkušenějších hráčů reprezentovat klub v B či C týmu a sestavy pak lepíme dorostenci, zda tak nebude nakonec dobré zamyslet se nad počtem „dospěláckých“ týmů v klubu. Do další sezóny je sice ještě daleko, ale již nyní je potřeba se na ni začít připravovat…

Závěrečný 10. turnaj okresního přeboru odehraje C tým v neděli 27.3. od 8:30 v hale na Varenské, kdy se utká s týmy Jiné Kafe, Bukanýři a AC Čepo.

Fotky:

http://roub.rajce.net/C_tym_9.turnaj_13.3.2016

Tabulka bude aktualizována zde:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/moravskoslezsky/ostrava-opava/souteze.asp?soutez=9E6O1A&show=Aktual

(Kdo z hráčů zapomněl na šatně klubovou mikinu, má ji Vašek Litvík z ostravské Sampdorie. Dotyčný se mi ozve a dám mu na něj telefonní číslo.) -zt-