Jdi na obsah Jdi na menu
 


C tým - 10.turnaj okresního přeboru

28. 3. 2016

27.3.2016 C tým – 10.turnaj okresního přeboru, hala Varenská

sestava: Kubáň, Jeřábek – Střižík, Pastor, Šalamon, Brázda, Tučný, Kašpar

KFV Roub Vítkovice C – Jiné Kafe Ostrava 0:6 (0:4)

c-a-.jpgStará garda se chtěla rozloučit s oficiální částí futsalové sezóny 2015/16 určitě důstojněji, jenže sešla se jen v počtu 5+1 a doplnit C tým o velikonoční neděli přišli už jen dorostenec Jeřábek a Kašpar ze soupisky B týmu. Okresní přebor má již kvalitnější týmy a tak naše skromná sestava rozlučku nezvládla, ale v soutěži by se C tým měl zachránit. Začali jsme s dorostencem Jeřábkem v bráně a také ve velmi rekreačním tempu. A tak nebylo divu, že branky padaly jen do naší sítě. Ve 4.minutě po akci 2 na 1 prohráváme 0:1. V téže minutě důraz v šestce uplatňuje soupeř a po střele je to 0:2. V 10.minutě dva hráči „kavárníků“ úřadují v naší šestce tak důsledně, že je z toho nakonec další branka na 0:3. Ve 13.minutě soupeř zahrává roh, následuje náběh na šestku a parádní pumelice končí opět v naší síti, 0:4.

Do druhé půle jdeme malinko bojovněji naladěni, ale soupeř si již hlídá své vedení. I přes několik našich tutovek se nám nic neurodilo. Naopak soupeř v závěru zápasu přidal další dvě branky. Nejprve ve 29.minutě vysoký míč míří do naší šestky a hlavičkou je umístěn za Jeřábkova záda a ve 30.minutě je rozehraný nepřímý kop zakončen střelou z pravé strany.

KFV Roub Vítkovice C – FC Bukanýři Ostrava 2:2 (1:2)

Branky: Kašpar, Šalamon, žlutá karta: Kubáň

c-b-.jpgProti Bukanýrům jsme začali legendárním prešovským betonem (pro mladší ročníky tento fotbalový tým v někdejší československé 1.lize byl vyhlášený precizní obranou a do útočení se nikdy moc nehrnul). Zatím, co na naší lavičce bylo docela veselo, byli na ní přítomni trenér A týmu Křižák a Gamaspolu Jeseník Novák, kteří si neodpustili pár vtípků a střídající hráči se také přidávali, ovšem jediným, kdo byl v permanentním stresu, byl tradičně gólman Kubáň. Po ojedinělé naší akci máme po ruce soupeře možnost zahrát přímý kop v 7.minutě a nejzkušenější hráč dnešní sestavy Kašpar se nemýlil, 1:0. Soupeř měl celou řadu tutovek, ale Kubáň v brance makal jako za mlada a tak když nám soupeř nemohl dát branku, pomohli jsme mu sami v 9.minutě suprovým vlastňákem. Odkop z šestky byl sražen do vlastní sítě. To nemělo chybu a těším se na video od Bukanýrů!!! Takže bylo vyrovnáno. Ve 14.minutě přišla z levé strany příhra do šestky na neobsazeného vběhnutého hráče a Bukanýři se ujali vedení, 1:2.

Ve druhé půli jsme dokázali ihned vyrovnat, v 16.minutě Kašpar potáhl míč, přenechal jej Šalamonovi a ten zakončil na 2:2. Pak nám již branka nepadla, i když několik gólovek k vidění bylo a to zejména ze strany Bukanýrů. Takže dnes jediný získaný bod.

KFV Roub Vítkovice C – AC Čepo Pustkovec 1:8 (0:4)

Branka: Šalamon

c-c-.jpgČepo si zahrálo před mnoha a mnoha lety dokonce 1.ligu, ovšem sestava se za ty léta hodně proměnila, omladila a nyní jej najdeme v okresním přeboru bojující o záchranu. Nevím, zda konečné 12.místo mu bude nakonec stačit k záchraně, ale každopádně naše „céčko“ to dnes od Čepa pěkně schytalo. V 5.minutě výstavní trefa pod břevno z 10m posílá Čepo do vedení, 0:1. V 8.minutě po rychlém protiútoku prohráváme 0:2. V 9.minutě ztrácíme míč před vlastní šestkou a soupeř trestá, 0:3. V 15.minutě zahráváme roh, ale akce není zakončena a naopak dva hráči soupeře jdou sami na našeho gólmana, 0:4.

Ve druhé půli kanonáda Čepa pokračuje. V 19.minutě je střela lehce tečována v šestce, 0:5. Ve 25.minutě přichází příhra na pravou stranu šestky a gólové zakončení na 0:6. V téže minutě padá další branka do naší sítě po střele k levé tyči, 0:7. Čestný úspěch našich barev zaznamenává v minutě 28. Šalamon, když se trefuje z voleje na 1:7. Ale ihned po rozehrávce přichází průnik po levé straně a branka na konečných 1:8.

Stará garda loni postoupila do okresního přeboru a chtěla si ještě dokázat, že na vyšší soutěž má. Jenže zdravotní stav hráčů a i jiné okolnosti způsobily, že musela být čím dál víc doplňována mladšími hráči a pokud doplnění nevyšlo, jako dnes, byla z toho kalamita. C tým se pravděpodobně v okresním přeboru zachránil (konečné 11.místo), což bylo cílem staré gardy, ale jak to bude dále do dalšího soutěžního ročníku, o tom si stará garda s vedením klubu ještě sedne… Nyní starou gardu a tým dorostu čeká účast na 24.ročníku futsalové soutěže "Rychlý míč 2016", info k soutěži zde:

http://www.futsalvitkovice.estranky.cz/clanky/aktuality/rychly-mic-2016-startuje-v-puli-dubna.html

Fotky ze zápasů C týmu + fota ze zápasu soutěže veteránů Mikeska - IFTC:

http://roub.rajce.net/C_tym_10.turnaj_a_veterani_27.3.2016

Tabulka okresního přeboru:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/moravskoslezsky/ostrava-opava/souteze.asp?soutez=9E6O1A&show=Aktual