Jdi na obsah Jdi na menu
 


B tým na 9.turnaji opět plný počet bodů!!!

2. 4. 2017

1.4.2017 – B tým

9.turnaj okresního přeboru OV + OP, hala TJ Ostrava, Varenská

B týmu se opět bodově zadařilo a potěšitelné jsou zejména dvě výhry s týmy z popředí tabulky. Kontumační výhra nad týmem Fortuna/Leopards se sice počítá, ale naši hráči by radši brali výhru ze hry. Tady se nabízí zamyšlení, zda se futsalové soutěže mají až tak moc natahovat i do období fotbalových soutěží? Uvědomme si, že futsal je ideálním doplňkovým sportem pro mnoho fotbalistů a jak začnou soutěže velkého fotbalu, mají mnohé futsalové týmy problémy s docházkou. Přitom moc dobře víme, že volných termínů bylo dost a hrát se dá i na jiných halách. Ale zpátky k našemu B týmu. Trošku jsem zaskočen, ale mile, že se najednou tak B týmu daří. Ono totiž hodně záleží i na tom, jak funguje kabina a musím říci, že stará garda je stále tím pravověrným srdcařským „Roubíčkem“ a k nim se pak mladší hráči snadno nabalí. A naši mladí borci, no prostě paráda!!! Máme totiž šikovný dorost, kde je také skvělá parta a plno talentů, navíc máme i pár dalších o něco málo starších hráčů skvěle zapadajících do party, takže máme sestavu B týmu kým doplňovat. Jak vám funguje kabina, hned se hraje lépe…

Sestava: Musiol (Kubáň) – Ruta, Brázda, Pastor, Tučný, Střižík, Fubšo, Itner, Kremzer, Křižák ml., Kopecký, trenér: Křižák st.

KFV Roub Vítkovice B – Toro Fifejdy 6:4 (5:1)

Branky: Křižák 2, Kremzer 2, Itner, Kopecký

b---toro.jpgNa plac jde nejprve naše „juniorka“ ve složení Itner, Kremzer, Křižák, Kopecký a předvádí kapacitní hru s využíváním rotací, soupeř se téměř vůbec nedostává k míči. Normálně na jejich hru doslova valím bulvy!!! Kluci, smekám!!! Staří hráči na lavičce uznale pokyvují hlavami a tleskají každé jejich povedené akci. Ve 2.minutě se z pravé strany Itner bodýlkem přízemní střelou trefuje na 1:0. Na plac se dostává také čtveřice staré gardy, která ve vší pokoře již bere na svá bedra úkol udržovací či vydýchávací čtverky. Navíc se staří mezi sebou dokáží prostřídávat. V 7.minutě opět úřaduje naše dravé mládí a to zejména hbitý Kremzer, který na půlce hrací plochy vystihl rozehrávku mezi dvěma obránci a jde sám na gólmana, první střela je sice zblokována, ale dorážka již končí v síti, 2:0. V 8.minutě Kopecký střelou z pravé strany zvyšuje na 3:0. Na place je opět stará garda a ta v 10.minutě dostává branku po příhře do šestky a následné střele k pravé tyči, 3:1. Ovšem znovu je tady „juniorka“ a stále ještě 10.minuta a její fantastická ligová akce na jeden dotek, Itner dává pod sebe Kopeckému, ten ihned do šestky Křižákovi a ten z jedničky zavěšuje na 4:1. A obdobná akce na jeden dotek všech čtyř mladých hráčů přichází ve 12.minutě, kdy famózní akci zakončoval Křižák na 5:1.

Druhou půli začal soupeř daleko živěji a i naše mládí dostávalo najednou dost zabrat. Ve 20.minutě však ještě naposled dostáváme slovo a to po přímém kopu soupeře před naší šestkou, míč byl totiž odražen a do brejku se řítil Kremzer, byl sice atakován bránícím hráčem, ale poradil si s ním i s gólmanem a zakončil na 6:1. Pak se už prosazuje jen náš soupeř. Nejprve z rozehraného přímého kopu snižuje ve 23.minutě na 6:2, ve 25.minutě na 6:3 po důrazné kombinační akci a nakonec ve 29.minutě při powerplay je nástřel k zadní tyči zakončen trefou do naší sítě. Ovšem za vynikající první půli jednoznačně zasloužené tři body.

 

KFV Roub Vítkovice B – DTJ Vřesina 4:1 (1:1)

Branky: Křižák, Kremzer, Kopecký, Pastor, žlutá karta: Itner

b---vresina.jpgSoupeř se ujímá vedení ve 4.minutě, po přízemní střele mezi nohy gólmana a následně se zaměřuje na bránění vlastní poloviny. Zejména naše omladina dobývá území soupeře, ale je to přetěžké. Kdo ze starších ročníků si vzpomene na legendární „Prešovský beton“, dovede si hru jistě představit. Navíc gólman i s nějakým tím kilečkem navíc je výborný a k nepřekonání. Až ve 14.minutě našel Kremzer skulinku mezi dvěma bránícími hráči, přihrál míč do šestky Křižákovi a ten vyrovnal.

Soupeř hru ve druhé půli znovu oživil, šance byly na obou stranách, ale hrálo se dlouho bez vstřeleného gólu. Až ve 26.minutě Křižák vyváží po pravé straně míč, nahrává Kopeckému, ten přihrává doleva Kremzerovi a jeho střela konči v síti u levé tyče, 2:1.  Ve 27.minutě je tady dvojitá spolupráce Křižáka s Kopeckým a Kopecký zvyšuje na 3:1. No a nakonec i zástupce staré gardy se trefuje nebo spíše byl trefen, Brázdova střílená příhra u zadní lajny trefuje stojnou nohu Pastora a míč se od ní odráží do sítě, 4:1. Soupeř 5 vteřin před koncem má ještě příležitost zahrát přímý kop, do kterého se zapojuje také gólman Vřesiny, ale střela je zblokována a zápas tak končí našim vítězstvím.

 

KFV Roub Vítkovice B – Fortuna/Leopards Ostrava 5:0 kontumačně

Soupeř pro malý počet hráčů k utkání nenastoupil.

 

Poslední 10.soutěžní turnaj odehraje B tým o velikonoční neděli 16.4. v hale Sareza, kde jej čekají soupeři: Jiné kafe, Čepo a Bukanýři.

 

Fotky ze zápasů:

http://roub.rajce.net/B_tym_9.turnaj_1.4.2017

Tabulka se aktualizuje zde:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/moravskoslezsky/ostrava-opava/souteze.asp?soutez=9E6O1A&show=Aktual