Jdi na obsah Jdi na menu
 


B tým na 3.turnaji 7 bodů

18. 12. 2011

B tým

17.12. 2011 3.turnaj okresního přeboru, hala Sareza 

3., sobota 17.12., Sareza

14:00

- C.I.P. Ostrava

4:2 (2:1)

Branky: Žurovec 2, Vosol, Gaži

Karty: -

 

15:30

- Dravci Dolní Benešov

1:1 (1:1)

Branky: Pytlík

Karty: -

 

16:30

- AC Čepo Pustkovec

3:1 (1:0)

Branky: Ludvík 2, Gaži

Karty: -

Sestava: Matusák – Ludvík, Žurovec, Vosol, Gaži, Šalamon, Pytlík, D.Vašek, Soško

 KFV Roub Vítkovice B – C.I.P. Ostrava 4:2

Naše dnešní sestava B týmu byla doplněna dalšími třemi talentovanými dorostenci, kteří se uvedli ve velmi dobrém světle. Na úvod nás čekal těžký soupeř v podobě Clubu Inteligentních Pánů, který má zkušenosti z divizní soutěže. C.I.P. měl na začátku zápasu znatelnou převahu, jenže z ní vytěžil jen nastřelenou tyč po brejku ve 2.minutě. Naši borci hru brzy vyrovnali a v 6.minutě Žurovec z levé strany nahrál do šestky vběhnutému Vosolovi a tento dorostenec, ve futsale jindy chytající v bráně, rozvlnil síť soupeře a zapsal si do análů historicky první branku v dresu Roubu. Ve 13.minutě se znovu ke slovu dostal soupeř a po krátkém obléhání naší brány, neobsazený hráč v šestce vyrovnal na 1:1. Ovšem i nadále pokračujeme v dobrém výkonu a v 15.minutě přichází hezká akce, kdy Vosol dlouhým nákopem z vlastní poloviny našel rozběhnutého Žurovce a ten dal do strany Gažimu, který trhal síť, 2:1. Tento další velký talent z dorostu, ročníku teprve 1994, má jistě dobře nakročeno i do dnes poněkud „zakonzervovaného“ A týmu.

Druhá půle přinesla krásný moment v 19.minutě, kdy Gaži vybídl ke skórování na 3:1 vynikající příhrou do šestky k pravé tyči vběhnutého Žurovce. Aktivně hrající Žurovec pak ve 24.minutě nastřelil tyč. Soupeř však utkání ještě nezabalil a patřičně bojoval a ve 25.minutě pro změnu zvonilo naše břevno. 28.minuta ale opět patřila Žurovcovi, kdy vystihl špatnou rozehrávku v obraně soupeře a bravurně s přehledem zvýšil na 4:1. V poslední vteřině zápasu se daří soupeři už jen snížit na konečných 4:2.

 

KFV Roub Vítkovice B – FC Dravci Dolní Benešov 1:1 (1:1)

Důrazný soupeř, který hodně využíval dlouhých míčů na pivota, má také zkušenosti z vyšších soutěží. Nutno dodat, že oba trenéři našeho B týmu v Benešově nedávno působili a tak soupeře měli z velké části přečteného. Skóre zápasu se měnilo až v 9.minutě, kdy Matusák našel Soška, ten si míč potáhl a pak jej naservíroval doslova na zlatém podnose do šestky vběhnutému  Pytlíkovi. Tento další velký talent z dorostu už věděl co s míčem a zapsal se také do listiny střelců brankou na 1:0. Ovšem soupeř se snažil o zvrat v zápase a ve 12.minutě po rozehraném rohu vyrovnal na 1:1.

I ve druhé půli byl Benešov velmi nebezpečný, ovšem my měli v bráně Matusáka, který v B týmu výrazně pookřál a fantastickými zákroky likvidoval útočná snažení soupeře. Zbytek zápasu se hrálo zbytečně nahoru a dolů a poněkud jsme více otevírali obranu a tak Matusák musel několikráte čarovat. Ale byl to právě on, který v tomto přetěžkém zápase vychytal zřejmě spravedlivou remízu.

 

KFV Roub Vítkovice B – AC Čepo Pustkovec 3:1 (1:0)

Historie Čepa je také letitá a tento tým býval viděn kdysi hodně vysoko. Jistou dobu hrál za Čepo i dnešní místopředseda našeho klubu Josef Ruta, který by mohl vyprávět… Kádr Čepa prošel za ty roky velkými změnami a v poslední době byl doplněn zejména o hráče dnes již zaniklého Fer@netu. Vyrovnaný začátek zápasu přinesl v 5.minutě nastřelenou tyč Šalamonem a v 7.minutě také soupeř orazítkoval Matusákovu svatyni. Ve 13.minutě kouzelník Matus musel čarovat po sóle útočícího hráče, který prošel nějak lehce naší obranou. Ve 14.minutě kapitán B týmu Ludvík přímo z přímého kopu bodlem přízemní střelou otevřel skóre zápasu brankou na 1:0.

Druhá půle je zpočátku ještě vyrovnaná, ale když ve 22.minutě Ludvík nasadil od půlky k důraznému sólu a pumelicí zvýšil na 2:0, jako by po té soupeř malinko rezignoval a v aktivitě polevil. Ve 25.minutě šikovná akce Žurovce skončila na tyči. Ve 26.minutě po střele z levé strany se prosadil Gaži brankou na 3:0. Ve 27.minutě se do tutové šance dostali draví dorostenci Gaži s Vosolem, kdy byli sami dva v nájezdu na brankáře, ale gólman soupeře fantastickým zákrokem míč vyrazil. Ve 28.minutě zkusil soupeř ještě hru s brankářem v poli a po naší zbytečné ztrátě míče na půlící čáře, Čepo snížilo už jen na konečných 3:1.

Dnes krásných 7 bodů, navíc vynikající Matusák a výborný kolektivní výkon. Několik dalších hráčů z dnešního B týmu má v pohodě na A tým, který zdravou konkurenci potřebuje jako sůl!!! Další 4.turnaj hraje B tým až v sobotu 21.ledna opět v hale Sarezy, kdy se od 8:00 postupně utká s týmy Sokolu Poruba, FT Brušperk a Zvěřaci/Tahouni Ostrava.

Fotky z dnešního turnaje najdete zde:

http://roub.rajce.net/2011-12-18_B_tym_3.turnaj_17.12.2011