Jdi na obsah Jdi na menu
 


B tým do třetice opět plný počet bodů

17. 4. 2017

16.4.2017 – B tým

10.turnaj okresního přeboru OV + OP, hala Sareza, Ostrava - Přívoz

O velikonoční neděli čekal B tým závěrečný 10.turnaj 5.ligy/okresního přeboru. Druhá polovina soutěže se B týmu docela vyvedla, vždyť v předchozích dvou turnajích plně bodoval a v neděli přidal do třetice opět plný počet devíti bodů. Získat v řadě za sebou 27 bodů, tak to už jsme v klubu dlouho nezažili. Z bojů o záchranu po první polovině soutěže se tak B tým vyšvihnul do bojů o bednu. Uvidíme, zda to nakonec vyjde, protože soutěž se ještě dohrává o příštím víkendu, každopádně ale můžeme mít moc dobrý pocit z aktuální formy B týmu a tak už je jen škoda, že ofic. soutěž B týmu končí. Za kvalitní výkony B týmu musíme zejména poděkovat první čtverce, která se skládala z talentovaných dorostenců a dalších mladších hráčů. Druhá čtverka pak byla tvořena hráči staré gardy, kteří se v ní prostřídávali. Vše od brány jistil skvělými výkony gólman Petr Musiol a z lavičky rezervní gólman Radovan Kubáň. Koučingu se ujal trenér Radim Křižák, který se dokonce na posledním turnaji zapojil do hry a zahrál si společně se svým synem Honzou. Navíc se blýskl pěknou brankou. Zkrátka s druhou polovinou soutěže můžeme být spokojeni, ale musí se makat dále!

Sestava: Musiol (Kubáň) – Brázda, Tučný, Střižík, Šalamon, Křižák st., Itner, Kremzer, Křižák ml., Holman

 

KFV Roub Vítkovice B – Jiné kafe Ostrava 5:3 (1:1)

Branky: Kremzer 3, Holman 2

b---kafe.jpgUtkání solidní úrovně s o záchranu bojujícími kavárníky si nejdříve kazíme chybou na půli hrací plochy, kdy ve 4.minutě ztrácíme míč a soupeř jde do zakončení, 0:1. Soupeř těží zejména s dlouhých míčů a brejkových akcí, ovšem daří se nám na ně reagovat. Postupně soupeře zatláčíme, ale na vyrovnání si musíme počkat až do 12.minuty, kdy Holman z pravé strany vyslal přízemní pumelici, kterou si gólman srazil do sítě, 1:1.

Ve druhé půli nejprve excelovala čtverka dravého mládí, která v 18.minutě v šestce soupeře předvedla parádně důraznou kombinační akci zakončenou Kremzerovou trefou pod břevno, 2:1. Jenže ve 20.minutě je tu opět ztráta míče a z protiútoku soupeř trestá, 2:2. Ve 22.minutě Itner nahrál míč na střed palubovky Kremzerovi, ten si hledal palebnou pozici a z 12m vypálil přízemní šumivku k pravé tyči, 3:2. Minutu na to vypíchl míč obránci Itner a pálil do tyče. Ve 26.minutě je naposledy vyrovnáno na 3:3 po střele k naší pravé tyči.  Ve stejné minutě je u míče Holman, lehce si povodí svého strážce a hledá si místo k palbě, jeho přízemní střela končí v síti, 4:3. Další neskutečný závar v šestce soupeře předvedla mladší čtverka ve 28.minutě, ale nakonec z toho gól nebyl. Pojistku těsné výhry nakonec zajišťuje Kremzer, který v poslední minutě vypíchl míč obránci a zakončuje na 5:3.

 

KFV Roub Vítkovice B – AC Čepo Pustkovec 4:1 (1:1)

Branky: Holman, Tučný, Kremzer, Itner

b---cepo.jpgTaké toto utkání s dalším týmem bojujícím o záchranu mělo solidní úroveň a docela se divím, že je Čepo tak dole, hrálo proti nám totiž moc dobře. Ale je fakt, že naše dravé mládí je výborné, v 6.minutě dokonale rotovalo polovinou soupeře a Holman z 10m vyslal jedovatou přízemní střelu do sítě, 1:0. Čepo se blýsklo také několika nebezpečnými akcemi a tak gólman Musiol musel předvést také něco ze svého umění. V 15.minutě vyráží střelu, obránce míč vyváží, ale po důrazném zákroku soupeře o něj přichází a následná střela končí v síti, 1:1.

Druhou půli již začínáme mít pod kontrolou. Ve 20.minutě Kremzer poslal míč do šestky Tučnému a zástupce staré gardy se trefuje k pravé tyči, 2:1. Ve 24.minutě Holman pálí, z úhlu Kremzer doráží, 3:1. A stále ještě ve 24.minutě si Itner potáhl míč Křižně až do šestky a zakončil, 4:1. Ve 27.minutě se po létech vrací na palubovku v našem dresu trenér Radim Křižák  a od 28.minuty nastává historický okamžik, kdy společně s ním hraje také jeho syn Honza! Utkání jsme pak již v pohodě dovedli do vítězného konce.

 

KFV Roub Vítkovice B – FC Bukanýři Ostrava 6:2 (4:0)

Branky: Kremzer 4, Holman, Křižák st.

b---bukanyri.jpgBukanýři nás v případě jejich dnešních výher mohli v tabulce přeskočit, ale nestalo se tak. Zápas střelecky náramně vyšel Kremzerovi, který se trefil 4x. Hned ve 3.minutě vyslal bodýlko do šibenice. V 6.minutě si výborně nabíhal na skvělý Musiolův výhoz a z pravé strany zakončuje. V 11.minutě putuje míč od Křižáka mladšího k Holmanovi, ten dává do šestky Kremzerovi a jeho přízemní střela končí v síti, 3:0. Ve 13.minutě je tady další z mnoha povedených akcí mladé čtverky, nakonec Kremzer pálí a Holman v šestce míč tečuje do sítě, 4:0.

Ve druhé půli v 17.minutě posílá Holman míč po pravé lajně vpřed Kremzerovi, ten si jej lehce potáhl a zakončil trefou na 5:0. Za lehce zraněného Šalamona jde pak na plac hrající trenér Křižák st. Soupeř zahrozil trefou do tyče po rozehraném přímém kopu. Ve 23.minutě po důrazné akci Bukanýrů je sníženo na 5:1. Ve 26.minutě Střižík nahrává v šestce doprava Křižákovi st. a trenér ukazuje, jak se z úhlu dávají branky pod víko, 6:1. Ve 27.minutě soupeř příkladně zabojoval a dokázal v leže zakončit, 6:2. A to bylo z letošní oficiální futsalové sezóny vše.

Nyní si B tým počká do příštího víkendu na konečné umístění. Poslední dubnovou sobotu jej čeká účast na 25.ročníku soutěže „Rychlý míč“ a co a jak dále, o tom jsem vám již psal v pátečním článku těchto aktualit zde:

http://www.futsalvitkovice.estranky.cz/clanky/aktuality/v-nedeli-nam-konci-ofic.-sezona-a-co-dal-.html

b---krizaci.jpgDíky tomu, že náš klub již má nějakou historii (letos 31 let), dochází i k situacím, že si u nás společně zahráli či ještě zahrají také tátové se svými syny. Bylo tomu tak již v případě Nováků, Šalamonů a dnes se dočkali také Křižáci. Dalšími z adeptů jsou Fubšovci.  Mirkův syn Adam je u nás v žácích a je ročník 2004 a za dva roky mu bude 15 a to pak již může hrát soutěže mužů. A kdo bude další …

Fotky ze zápasů:

http://roub.rajce.net/B_tym_10.turnaj_16.4.2017

Tabulka bude aktualizována zde:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/moravskoslezsky/ostrava-opava/souteze.asp?soutez=9E6O1A&show=Aktual

Los 25.ročníku soutěže Rychlý míč:

http://www.futsalvitkovice.estranky.cz/clanky/aktuality/rozlosovani-souteze-rychly-mic-2017.html