Jdi na obsah Jdi na menu
 


B tým 7.turnaj - 3 body

20. 1. 2013

7.turnaj 20.1.2013

hala Varenská, Ostrava 1

Sestava: Jašíček – Ruta, Žurovec, Mičkal, Buchta, Vavrušák (k), Šmíra, Kašpar, Vašek

KFV Roub Vítkovice B – Sakrovec Stará Ves n./O. 2:3 (1:2)

Branky: Mičkal, Žurovec

b-tym-7.turnaj-20.1.2013-007.jpgPůvodně bylo nominováno více hráčů, ale nakonec se sešly pouhé 2 čtverky v čele se starcem Pepou a jeho „vnuky“:-) Dnes docela kvalitní sestava Staré Vsi začala zostra a hned ve 4.minutě šla do vedení po přihrávce na volného hráče v šestce, který to napálil do břevna a míč se smůlovatě odrazil od Robertových zad  do sítě. V 7.minutě šli dva hráči soupeře na našeho bránícího hráče a po jednoduché kombinaci zvýšila Stará Ves na 2:0. Po té jsme se začali konečně i my osmělovat a dočkali jsme se v 18.minutě, kdy Mičkal míč napálil z 15m k levé tyči a snížil na 1:2. Pár vteřin před koncem poločasu jsme měli ještě příležitost v podobě nepřímého kopu za nedovolenou malou domů, ale nesehráli jsme jej ideálně.

Druhá půle patřila nejprve našemu soupeři, ve 24.minutě např. hasil situaci Ruta na brankové čáře, ale ve 29.minutě jsme po střele z dálky přes hradbu bránících těl prohrávali 1:3. Ovšem naši hráči dokázali ještě zarvat a šancí přibývalo, např. Buchta v šestce špatně trefil míč, Žurovec po superkombinaci a vyšachování obrany střílel vedle. Ve 35.minutě jsme začali hrát s brankářem v poli, kdy se s Jašíčkem střídal Kašpar a ve 37.minutě se v šestce prosadil Žurovec a snížil na 2:3. Měli jsme pak i další šance, ale nebylo nám již přáno a tak jsme nakonec odešli těsně poraženi.

 

KFV Roub Vítkovice B – RT Hukvaldy 3:2 (1:0)

Branky: Žurovec 2, Kašpar

Chtěli jsme hrát s tímto běhavým soupeřem od zadu, ale poněkud se hráčům tento původně domluvený úkol nedařilo plnit a zbytečně se s hráči Hukvald honili. Hra tak byla poněkud divoká nahoru dolů. První velkou šanci měl soupeř v 8.minutě, kdy zazvonila naše tyč. V 11.minutě se pak prosadil v šestce Žurovec a poslal nás do vedení 1:0. Do velké šance se v první půli dostal ještě Mičkal, ale na zadní tyči střílel pouze do gólmana.

b-tym-7.turnaj-20.1.2013-014.jpgDruhá půle začala rychlou brankou Hukvald, kdy hned po akci z rozehrávky vyrovnaly na 1:1. S běhavým soupeřem jsme sice drželi krok, ale ve 27.minutě po nástřelu obloučkem, kdy náš gólman byl přitom na hranici šestky dost tvrdě atakován, padl k naší nelibosti druhý gól do naší sítě a Hukvaldy se ujali vedení 2:1. Ale v následující minutě po závaru v šestce soupeře se prosazuje znovu Žurovec a je opět vyrovnáno 2:2. Soupeř chtěl však moc a moc 3 body a tak sáhl 5 minut před koncem ke hře s brankářem v poli. Ale to neměl dělat, protože naše obrana pracovala super, navíc Jašíčka neopustila forma ani po krátké sportovní pauze a k míči se ve 36.minutě dostal Kašpar a přes celé hřiště trefil odkrytou bránu soupeře a šli jsme opět do vedení na 3:2. Hukvaldy neměly štěstí při své pokračující powerplay, navíc Jašíček to 2x zkoušel taky přes celé, ale mířidla měl vychýlené. Nakonec se našim hráčům podařilo toto nečekané vítězství nad kvalitním soupeřem ubránit a do tabulky krajského přeboru si tak B tým připsal 3 body.

Trenér Josifidis děkuje všem nominovaným hráčům a já jen dodám, že dnes i díky zajímavému propojení dvou dorostenců s o něco málo staršími hráči, v čele s nejstarším Rutou, máme i v dalších hráčích velký sportovní potenciál. V našem dresu se poprvé objevil Jirka Šmíra, který k nám přišel na přestup z druholigového Komaxu Kunčice. Kdo se z jiných hráčů cítí uražen, že má hrát třeba zatím jen za „béčko“ a nemá trpělivost na sobě pracovat, jeho smůla. Máme dostatek dalších futsalových nadějí... Další 8.turnaj odehraje B tým v sobotu 2.února v Bílovci, kde se od 11:30 utká s týmy Krnova a Velkých Hoštic.