Jdi na obsah Jdi na menu
 


B tým - 9.turnaj KP 9.1.2016

9. 1. 2016

9.1.2016 hala Bílovec

B tým – 9.turnaj MS krajského přeboru

Sestava: Vosol, Jeřábek – Cviertna ©, Kroupa, Jiřičný, Švábík, Jaroš, Klobása, Gaži, Fojtík, Pompa, Mikoláš

KFV Roub Vítkovice B – Globtec Ostrava 7:5 (1:1)

Branky: Jiřičný 3, Fojtík 2, Kroupa, Cviertna

b_tym_9.turnaj_kp_9.1.2016_003.jpgTrenéři dnes sebou do Bílovce, kde se 9. soutěžní turnaj krajského přeboru hrál, vzali jako tradičně také několik talentovaných dorostenců a dnes se do hry dostali gólman Jeřábek a také Pompa s Mikolášem. Na podzim nás Globtec porazil 3:2 a dnes se nám jim porážku podařilo vrátit. Začali jsme fantasticky! Soupeř sotva rozehrál začátek utkání, již přišel o míč zásluhou číhajícího Fojtíka a ten z pravé strany těsně před šestkou vypálil šumivku a propálil gólmana, 1.minuta 1:0. Jenže to bylo z naší strany v první půli vše a naopak soupeř v 8.minutě po levé lajně zaútočil a střelou o tyč vyrovnal na 1:1.

Ve druhé půli se již s brankami roztrhl pytel. Ve 23.minutě byl Fojtík opět na číhané, dva hráči Globtecu si neporozuměli s přihrávkou a toho využil Fojtík k vyvezení míče z vlastní poloviny, položil si gólmana a přeloboval jej, 2:1. Jenže ještě v téže minutě bylo znovu srovnáno po rychlé kombinační akci soupeře, 2:2. Fojtík pak napálil míč do břevna. O chvíli později měl soupeř příležitost skórovat, míč končí naštěstí jen na Vosolově tyči. Ve 29.minutě předvedl dobrou práci s míčem u pravé lajny na půli soupeře Švábík, nacentroval jej před šestku nabíhajícímu Jiřičnému, který propálil gólmana Globtecu, 3:2. Další branka padla ve 31.minutě, Pompa vyvezl míč z vlastní poloviny a středem hřiště jde do brejku s vlevo nabíhajícím Jiřičným, kterému adresuje přihrávku do šestky a Jiřičný zvyšuje na 4:2. Následující minutu dostává Gaži míč zády k brance před brankoviště, posunul jej do strany Kroupovi a ten zvyšuje na 5:2. Ve 34.minutě odkop našeho gólmana se odráží od hráče soupeře do naší sítě a Globtec snižuje na 5:3. Jiřičný pak v super šanci trefuje tyč. Na druhé straně výborný obranný zákrok předvedl před brankovou čárou Cviertna. Ve 36.minutě posílá Mikoláš střílenou přihrávku do šestky Jiřičnému a ten zvyšuje na 6:3. Po této brance si jde zachytat dorostenec Jeřábek a soupeř sahá k powerplay. Cviertna však ve 38.minutě získal míč a kopem z vlastní poloviny trefuje prázdnou bránu a vedeme 7:3. Globtec ale statečně bojoval až do konce zápasu a výsledkem bylo snížení na 7:4 ve 39.minutě, kdy podél zadní čáry se podařilo hráči soupeře protlačit míč až k zadní tyči, kde si vběhl jeho spoluhráč a zakončil. A další branka do naší sítě padla ještě ve 40.minutě, kdy po naší šanci následoval protiútok Globtecu dva na jednoho, přišla nejprve střela do tyče a dorážka pak již končí v brance. Vítězství ale bylo naše!

KFV Roub Vítkovice B – Tornádo Nový Jičín 5:0 kontumačně

Utkání jsme nejprve odehráli s prohrou 1:7, ale nakonec po týdnu bylo zpětně kontumováno v náš prospěch pro neoprávněný start jednoho z hráčů soupeře. A tak níže je už jen komentář ze zápasu mimo soutěž.

KFV Roub Vítkovice B – Tornádo Nový Jičín 1:7 (0:3)

Branka: Jiřičný, žlutá karta: Gaži, červená karta: Fojtík

b_tym_9.turnaj_kp_9.1.2016_011.jpgTak Tornádo nás pěkně sfouklo!!! Dnes to byl totiž úplně jiný soupeř, než na podzim, kdy jsme jej porazili 8:4. Profesorskou hrou jsme hru soupeři moc usnadnili, navíc Tornádo bylo při útočení velmi rychlé a střelecky se blýskl zejména Repa, který nám vsítil 4 branky (a to nebylo dnes vše, proti Edisonu se totiž trefil také 4x!!!). Ve 2.minutě přišlo vyvezení míče soupeřem po pravé lajně s přihrávkou na zadní tyč a po zakončení prohráváme 0:1. V 5.minutě je přihrávka adresována na hranici šestky na ne zcela obsazeného hráče a ten zvyšuje na 0:2. V 6.minutě ztrácíme na půlce hrací plochy míč a je tu brejk tří na jednoho a zakončení brankou na 0:3. Bereme time. Některé zákroky soupeře jeden ze sudích přehlíží a to rozlítilo hlavního trenéra, který byl vykázán z lavičky. Je fakt, že zatím co všichni rozhodčí jsou v naprosté pohodě, jen s tímto jedním rozhodčím máme neustále trable. Holt táhne se to již od 23.10. 2015. Ovšem v první řadě musíme být sebekritičtí a začít nejprve u sebe, protože naše hra se ani po time nelepší a naopak běhavý soupeř nám několikráte utíká do brejku 2 na 1 nebo dokonce 3 na 1, naštěstí pro nás již do konce půle neměl seřízena mířidla. A to dokonce v 19.minutě přišel náš šestý faul a z desítky soupeř trefil břevno a ve 20.minutě sedmý faul a tentokrát míč skončil nad bránou.

Ve druhé půli se obraz hry v náš prospěch nezlepšil. Ve 26.minutě máme příležitost zahrát roh, míč nám však soupeř vzal a po rychlém brejku nakonec sami dva hráči v naší šestce nedali Vosolovi šanci, 0:4. Po time ve 28.minutě jdeme na powerplay s Kroupou. Ovšem ve 29.minutě na zadní pozici nám soupeř vystihl přihrávku a kopem do naší prázdné brány zvyšuje na 0:5 a ještě v téže minutě se nám nepodařilo slibnou akci zakončit a Tornádo odkopem utíká na 0:6! Ve 35.minutě již prohráváme 0:7!!! Na powerplay nyní jdeme s Cviertnou a máme řadu šancí, ale např. Jiřičný posílá hlavičku do břevna. Až ve 36.minutě se nám daří zaznamenat alespoň čestný úspěch, když po závaru v šestce soupeře, míč doslova protlačil do sítě Jiřičný. Jiřičný měl dnes smůlu, protože jeho další šance končí na tyči. Pár vteřin před koncem zápasu jde na naši prázdnou bránu do zakončení hráč Tornáda, Fojtík jej ze zadu zaháčkoval a uviděl červenou kartu. Byl to také náš šestý faul a chytat desítku byl poslán Jeřábek a ten ji vyrazil. Zasloužená výhra novojičínského Tornáda a pro nás varování, že zápalu a bojovnosti do hry musíme dát příště daleko více.

Soutěž nyní pokračuje v rychlém sledu a již příští víkend v neděli 17.ledna následují zápasy 10.turnaje, kdy v hale Sarezy v Ostravě – Přívoze se utkáme od 9:40 se Starou Vsí a ihned následuje od 10:30 zápas s Malými Hošticemi.

Fotky:

http://roub.rajce.net/2016-01-09_B_tym_9.turnaj_KP_9.1.2016

Tabulka:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/moravskoslezsky/souteze.asp?soutez=9E0O1A&show=Aktual