Jdi na obsah Jdi na menu
 


B tým - 7.turnaj KP 20.12.2015

20. 12. 2015

20.12.2015 hala Bílovec

B tým – 7.turnaj MS krajského přeboru

Sestava: Chvěja Filip – Jiřičný Jakub, Kroupa David, Klobása Tomáš, Ruta Josef ©, Šalamon Jiří, Chvěja Ondřej, Kopecký Patrik, Pompa Dominik

KFV Roub Vítkovice B – Olympia Velké Hoštice 6:3 (3:0)

Branky: Jiřičný 2, Ruta, Pompa, Kroupa, Klobása, žlutá karta: Chvěja Ondřej

b_tym_7.turnaj_kp_20.12.2015_003.jpgV dnešní nominaci se neobjevil na výpomoc ani jeden hráč z A týmu z důvodu večerního zápasu 2.ligy s Třincem.  Ale i přesto se podařilo sestavu poskládat velmi solidně. Ze soupisky B týmu hráli Jiřičný, Kroupa a premiéru v našem dresu si odbyl Klobása, ze soupisky C týmu hráli Ruta a Šalamon a soupisky dorostu/U21 Kopecký, Pompa a premiérově bratři Chvějové. Olympie je týmem z popředí tabulky a nehrála vůbec špatně, ovšem mezi tyčemi máme dnes další brankářský talent Filipa Chvěju, který se uvedl výborným výkonem, ostatně stejně jako jeho mladší bráška Ondra v poli, bravo bráchové!!! A právě na základě kvalit našeho gólmana, mohli jsme nabít jistoty v zadních řadách a ve druhé části první půle se konečně i střelecky prosazovat. Ve 13.minutě se míč dostává na půlku hrací plochy k Pompovi a společně s Jiřičným vyráží do přečíslení 2 na 1. Pompa přihrává doleva Jiřičnému a ten z hranice šestky zakončuje střelou k levé tyči, 1:0. V 15.minutě je tu naše další akce 2 na 1, tentokrát míč vyvezl Kroupa po levé lajně, předložil jej Rutovi do šestky a nejstarší aktivní hráč klubu se trefuje na 2:0. V 18.minutě zahráváme přímý kop Jiřičným, míč napálil a s přispěním drobné teče bránícího hráče, končí v síti, 3:0. V 18.minutě jsme se vyfaulovali a tak po našem 6 faulu soupeř kope desítku, ale Chvěja ji v pohodě vyráží! Minutu na to máme sedmý faul a Chvěja desítku opět likviduje! V poslední minutě první půle se také náš soupeř vyfauloval, ale Jiřičnému se z desítky podařilo trefit jen spojnici.

Ve druhé půli ve 25.minutě zápasu zvyšujeme na 4:0. Jiřičného křižná příhra na Pompu měla oči a další dorostenec v dresu B týmu se premiérově trefuje do sítě. Ve 26.minutě jsme si vybrali slabší chvilku při bránění, útočící hráč jde sám ze středu hřiště doprava, tři naši hráči před ním couvají a couvají a tak mu stačilo míč napálit a snížil na 4:1. Ve 32.minutě přišla šikovná přihrávka před naši šestku a útočící hráč přeloboval našeho vybíhajícího gólmana, 4:2. Ve 33.minutě jdeme do útoku 3 na 2, míč táhne středem Kroupa a tentokráte couvají hráči soupeře. Kroupa se s tím nepáral a napálil míč z 12-ti metrů rovnou pod břevno, 5:2. Ve 37.minutě ztrácíme míč před šestkou Olympie, ovšem Šalamon suprovým zákrokem jej vypichuje ke Klobásovi a ten se z levé strany šestky přízemní střelou rovněž premiérově prosazuje, 6:2. Ovšem soupeř se nevzdává, přichází okamžitá odpověď po rozehrávce a zakončení z hranice šestky, 6:3. Závěrečné minuty patří powerplay soupeře, ovšem tu jsme parádně odmakali a ubránili. Moc příjemné vítězství!!!

KFV Roub Vítkovice B – Beach Boys Odry 6:3 (3:3)

Branky: Jiřičný 3, Ruta, Klobása, Chvěja F., žlutá karta: Kopecký

b_tym_7.turnaj_kp_20.12.2015_016.jpgDalší tým z popředí tabulky začal výborně a my se nestačili ani pořádně rozkoukat a už jsme prohrávali 0:2. Hned v 1.minutě přišla střela do našeho obránce v šestce a dorážka končí v síti. Ve 2.minutě následovala přihrávka na střed naší šestky a zakončení k tyči. Ve 4.minutě nastartoval svůj průnik obranou se zasekávačkami Jiřičný a snížil na 1:2. V 11.minutě Odry z přímého kopu utíkají na 1:3. V 18.minutě také my máme možnost zahrát přímý kop, Jiřičný nachází v šestce Rutu a jemu se daří procpat míč do sítě, 2:3. V poslední 20.minutě první půle se soupeř vyfauloval, desítku napálil Klobása sice do brankáře, ale dorážku již usměrnil na správné místo, 3:3.

Ve 22.minutě Ondřej Chvěja zabojoval o míč, přihrál na pravou stranu šestky nabíhajícímu Jiřičnému a ten střelou o břevno nás poprvé posílá v zápase do vedení na 4:3. Ve 30.minutě soupeř rozehrává před vlastní šestkou přímý kop, ovšem rozehrávku zachytil Jiřičný a šel sám do zakončení, 5:3. Od 35.minuty hrají Odry powerplay a je to pro naše bránící hráče pořádná makačka. Nakonec se ale v poslední minutě Filipovi Chvějovi daří zachytit míč a odkopem z vlastní šestky trefuje prázdnou bránu soupeře, 6:3. Tak toto je ještě cennější vítězství, prohrávat 0:2 a nakonec vyhrát 6:3! Velká gratulace všem za předvedené výkony a pro hlavního trenéra A týmu máme další typy na šikovné hráče!

Komentář trenéra Radima Křižáka: „Dnes jsme zapojili do b-týmu hned čtveřici nových hráčů, doplněnou navrátilcem Kroupou (po zranění) a na výpomoc jsme měli dva "starší" hráče. Všech devět hráčů dnes zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost. Vyzdvihnout musím mezi nimi ještě gólmana Filipa Chvěju, který se do futsalové branky postavil také dnes poprvé. Oplýval velkou jistotou, kdy doslova ničil hráče Olympie svými jistými zákroky, pochytal bezpočet šancí a v prvním poločase i 2 desítky!!! V prvním zápase se nám dařily přechody do protiútoků a vytvořený náskok jsme si pohlídali výborně odbráněnou power-play. Ve druhém zápase jsme obrátili špatný vstup do zápasu, kdy jsme ve druhé minutě již prohrávali 0:2. Posledních pět minut jsme opět ubránili p-p, kterou završil  Filip gólem přes celé hřiště. Za dnešní výkon  pánové smekám klobouček - jen tak dále!“

Fotky:

http://roub.rajce.net/2015-12-20_B_tym_7.turnaj_KP_20.12.2015

Tabulka:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/moravskoslezsky/souteze.asp?soutez=9E0O1A&show=Aktual