Jdi na obsah Jdi na menu
 


B tým - 7. turnaj jen za 2 body

19. 2. 2017

18.2.2017 – B tým

7.turnaj okresního přeboru OV + OP, hala Sareza, Ostrava - Přívoz

facr-futsal-fifa.jpgV sobotu odehrál svůj 7.soutěžní turnaj v 5.soutěži/okresním přeboru náš B tým. Minulý turnaj se bodově dařilo, ovšem dnes se hrálo proti týmům z horních pater tabulky a zápasy tak byly daleko náročnější. Nakonec z toho byly jen dva získané body a příště má „béčko“ co napravovat. Okresní přebor lze považovat za jednu z nejnáročnějších soutěží, kde 16 týmů hraje dvoukolově na 10 turnajích po 3 zápasy 2x15 minut. Prestiži této kvalitní soutěže by ještě více napomohlo, kdyby intervaly mezi jednotlivými turnaji byly poněkud pravidelnější. Např. mezi 2. a 3. turnajem našeho B týmu byla pauza měsíc a půl a nyní mezi 7. a 8.turnajem je pauza měsíc a týden. Ovšem je také škoda, že mnohdy nejlepší týmy okresu pak nechtějí postupovat do vyšších soutěží a zkvalitňovat i tyto vyšší soutěže. O stupínek výše se hraje krajský přebor, kde nyní místo 12 týmů najdeme jen 9 týmů, o další stupínek výše je divize, kde je kapacita pro 12 týmů, ale hraje ji jen 11 a doslova kalamitní situace je v další soutěži ve 2.lize-východ, která by měla být přípravou pro vstup do nejvyšší soutěže, ale zájem o ni je také tragický, místo 12 týmů je zde letos jen 9 týmů a některé týmy zde nedosahují ani okresní úrovně, což není jen můj názor, ale i dalších lidí a včera na toto téma hovořil i jeden z rozhodčích a potvrdil, že úroveň mnohých zápasů 2.ligy nedosahuje ani okresní úrovně. Na jednu stranu poklona pro kvalitu týmů v okresním přeboru, na druhou stranu, něco je špatně…

Sestava B týmu: Musiol, Kubáň – Ruta ©, Brázda, Pastor, Fubšo,  Kováčik, Žurovec, Vašek, Holman, Kašpar

 

KFV Roub Vítkovice B – Static Compromis Ostrava 2:2 (2:1)

Branky: Kováčik, Holman, žlutá karta: Musiol

b---static.jpgUtkání proti vedoucímu týmu tabulky mělo svou kvalitu. Static je právě jedním z těch týmů, který by se měl určitě snažit postupovat do vyšších soutěží, má na to!!! Soupeř měl nejprve míč více na svých futsalkách, ale dokázali jsme jej zaskočit dvěma brankami. Ve 2.minutě Holman adresoval přihrávku Kováčikovi, ten si míč potáhl a vypálil, 1:0. V 8.minutě Kováčik rozehrál roh až na střed hrací plochy, odkud si míč potáhl Holman a před pravou stranou šestky napřáhl ke střele, která skončila v síti, 2:0. V 11.minutě už to mohlo být 3:0, Fubšo našel přihrávkou v šestce zcela volného Pastora, ten si míč zasekl a ve snaze přelobovat padajícího gólmana, bránu přestřeluje! Static v poslední minutě první půle snižuje na 2:1 po rozehraném přímém kopu.

Ve druhé půli je již srovnáno, ve 21.minutě zápasu couváme před soupeřem až k vlastní šestce, následovala střela, kterou sice Musiol vyrazil, ale následná dorážka již končí v síti. Static měl pak šanci v podobě nebezpečné hlavičky, která skončila na břevně. V závěru zápasu jsme překvapivě soupeře zatlačili my na jeho polovině, ale obranné bloky soupeře byly neprostupné a tak oba celky berou nakonec po bodu.

 

KFV Roub Vítkovice B – Zvěřáci Ostrava 3:3 (1:1)

Branky: Žurovec, Kašpar, Holman

b---zveraci.jpgDo brány nastupuje opět Musiol a opět se v utkání ujímáme vedení. V 8.minutě Holman z přímého kopu posílá střílenou příhru Žurovcovi a ten efektně patičkou zakončuje k pravé tyči. Další minutu je již vyrovnáno, po rozehrávce autu přišla střela z hranice šestky, která končí v síti.

Druhou půli začínáme tragickou hrou a soupeři tak umožňujeme snadno 2x skórovat. V 19.minutě po přihrávce do šestky a následné střele prohráváme 1:2 a ve 23.minutě ztrácíme míč na půli soupeře a když se nikomu nechce vracet do obranných pozic, je tu brejk 3 na 1 zakončený brankou na 1:3. Přece jen v závěru zápasu hru zlepšujeme a ve 25.minutě snižuje Kašpar po kombinační akci střelou k levé tyči na 2:3. Minutu na to Kašpar z dálky trefuje tyč! Ve 27.minutě je již vyrovnáno, Holman z přímého kopu propálil vše. Další branka nepadla a opět se tak body dělily.

 

KFV Roub Vítkovice B – FC Sampdoria Ostrava 2:4 (2:3)

Branky: Fubšo, Kašpar, žlutá karta: Kašpar

b---sampdoria.jpgPo odmlce i díky nucené stopce se do brány na poslední zápas staví Kubáň. Také v tomto zápase jdeme do vedení až na 2:0, ale nakonec je z toho prohra 2:4! Sampdorka naši starší čtveřici v úvodu nepustila vůbec na svoji polovinu a dokonce ji ani nepůjčila míč! Po vystřídání v průběhu 3.minuty přichází ihned první útok na bránu soupeře, první střela a gól. Holman dal pod sebe Fubšovi a ten trefil pravý horní růžek. Ve 4.minutě je to již 2:0, Kašpar pálil k pravé tyči. Jenže v 5.minutě jde rozehrávka na hráče, který jde střídat a tak soupeř míč snadno uzmul, následovala přihrávka na pravou stranu šestky a střela do naší sítě, 2:1. V 11.minutě je vyrovnáno, útok soupeře byl sice zastaven, ale po nedorozumění mezi bránícím hráčem a brankářem se soupeř nakonec trefuje do odkryté části brány. Ve 13.minutě je to již 2:3 po rozehraném přímém kopu a zakončení k levé tyči.

Ve druhé půli se snažíme vyrovnat, ale obrana Sampdorky je pozorná. Soupeř ve 24.minutě po rohu trefuje tyč. My jdeme v téže minutě do powerplay s Kováčikem. Tlačíme soupeře, střílíme, ale nepadá to tam. A tak když v poslední minutě ztrácíme míč, soupeř jde do protiútoku, hráči se sice stačí vracet, ale nestačí to zastavit útok a tak zápas nakonec prohráváme 2:4.

Další 8.turnaj odehraje B tým mužů až v sobotu 25.3. v hale na Varenské, kde jej od 8:00 čekají zápasy s týmy: Benešov, Sokol Poruba a Pegasus.

Fotky:

http://roub.rajce.net/B_tym_7.turnaj_18.2.2017

Tabulka:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/moravskoslezsky/ostrava-opava/souteze.asp?soutez=9E6O1A&show=Aktual