Jdi na obsah Jdi na menu
 


B tým - 4.turnaj KP 14.11.2015

14. 11. 2015

14.11.2015 hala Sareza, Ostrava - Přívoz

B tým – 4.turnaj MS krajského přeboru

Sestava: Jeřábek, Rozsypal – Křižák, Anděl, Pešek, Gaži, Tran, Kováčik ©, Šalamon

b_tym_4.turnaj_14.11.2015_018.jpgNa čtvrteční schůzi výboru trenér informoval, že sestava bude na sobotní zápasy béčka plná a celkem i našlapaná. Bohužel v sobotu ráno byla situace značně odlišná. Přibyla nám nějaká zranění, šichty a někdo se dokonce ani neomluvil a tak budeme muset daleko více přitvrdit a příště počítat s hráči, kteří jsou do futsalu opravdu zapáleni a nenechají spoluhráče ve štychu. Na první utkání se nám totiž sešlo pouze 6 hráčů do pole a gólman a na to, že jsme hráli v domácím prostředí, to bylo zatraceně málo!!! Z pěti hráčů U21 byly 3 dorostenci. Poprvé celý zápas za B tým odchytal dorostenec Jeřábek, který se postavil do brány v úvodním utkání proti Komárovicím a předvedl velmi slibný výkon. Další dva dorostenci Křižák ml. a Anděl museli zamakat v obou zápasech a s jejich výkonem můžeme být rovněž spokojeni. Na druhý zápas přišel chytat gólman Rozsypal ze soupisky A týmu a do pole se zapojil Šalamon ze soupisky C týmu. A v tomto zápase došlo k překvapení…

KFV Roub Vítkovice B – Amatér Komárovice 2:3 (1:3)

Branky: Gaži, Pešek, žlutá karta: Jeřábek

b_tym_4.turnaj_14.11.2015_003.jpgNováček KP z Valašska byl hodně běhavý a v první půli herně i o něco aktivnější, ovšem blizoučko ke vstřelení branky byl nejprve Gaži, který napálil míč do tyče. Hosté jdou do vedení po rozehraném rohu v 11.minutě, kdy střela z úhlu skončila v pravém horním růžku Jeřábkovy brány. Ve 14.minutě přišel rychlý protiútok soupeře s přečíslením naší obrany a po střele prohráváme 0:2. V 17.minutě šel Gaži rozehrát roh, všiml si špatného obranného postavení brankáře i obránce a přímo z rohu zakroutil míč po zemi do sítě, 1:2. Jenže ihned po rozehrávce soupeř zakončuje protiútok brankou do naší sítě a prohráváme v poločase 1:3.

Komárovice ve druhé půli pomýšlely uhrát v tomto zápase výhru a tak hrály již více od zadu. Nám se podařilo snížit na 2:3 až ve 35.minutě, kdy Gaži prokličkoval obranou, přihrál míč na levou stranu šestky Peškovi a ten zakončil akci střelou do sítě. V závěru zápasu jdeme ještě do powerplay s Kováčikem, ale soupeř výborně brání a navíc nám se klasické postavení hráčů u této varianty hry moc nedaří. Utkání tak končí naší prohrou. Mít tak o dva hráče více, mohlo to být lepší…

KFV Roub Vítkovice B – FC Edison Ostrava 4:0 (1:0)

Branky: Tran 2, Kováčik, Šalamon

b_tym_4.turnaj_14.11.2015_012.jpgV tomto zápase jsem s body vůbec nepočítal, ovšem pomohlo nám doplnění kádru Rozsypalem a Šalamonem a nakonec z toho bylo pro náš klub velmi příjemné překvapení. Malé ostravské derby začalo vyrovnanou hrou obou týmů a šance se nám spravedlivě střídaly na obou stranách. Velkou tutovku zazdil Diego, když sám před gólmanem z jedničky pálil nad. Ovšem v poslední minutě první půle si to již vynahradil, dostal přihrávku do šestky od Šalamona a z otočky propálil gólmana Kozelského.

Edison ve druhé půli zesílil tlak na naší polovině, bránění našich hráčů však bylo suprové a navíc velmi spolehlivý výkon podával i gólman Rozsypal. Nám se stále více začala naskytovat příležitost přechodů do brejkových zakončení, ale zatím ještě bez brankového vyjádření. Ve 26.minutě našel Rozsypal dlouhým výhozem v šestce Kováčika a ten hlavičkou míč usměrnil do sítě, 2:0. Ve 28.minutě Šalamon čte hru soupeře, zachycuje předběhnutím rozehrávku na půli Edisonu a jde do zakončení, míč po jeho přízemní ráně končí u levé tyče, 3:0. Soupeř pak zapojuje Kozelského do powerplay, ale jsem mile překvapen, jak i naši mladí dorostenci makají u bránění této složitější situace. Ve 39.minutě vystihl přihrávku Edisonu Diego, přešel přes obránce, položil si gólmana a zakončuje brankou na 4:0! Utkání končí našim překvapivým vítězstvím, ovšem rozhodlo naše proměňování šancí, precizní bránění a super výkon gólmana Rozsypala. Soupeři děkujeme za fér souboj a v „Edíku na Radíku“ na pohodovou shledanou.

Béčko má nyní delší pauzu, nehraje totiž na 5.turnaji, kdy má volný los a tak se představí až 12.prosince na 6.turnaji v hale na Sareze v Ostravě – Přívoze, kdy se utká od 8:00 s Bolaticemi a od 9:40 s Krnovem. Ovšem již zítra v neděli 15.11. přijďte podpořit náš A tým v utkání 7.kola 2.ligy!!! Od 18:30 hostíme v hale Sareza tým Amoru Vyškov a zároveň alespoň drobnou částkou můžete přispět na Nadaci Modrý hroch, jelikož se připojujeme k zajímavé charitativní aktivitě našeho nedělního soupeře.

nadace-modry-hroch.jpg

 

 

 

Komentář trenéra Pavla Michury: "V prvním zápase jsme po nějakých pěti minutách vzájemného oťukávání začali mírně zaostávat v pohybu a důrazu a taky jsme dostali první gól. Potom i druhý, na který jsme ještě dokázali reagovat a šťastně snížit, ale potom už nám toho soupeř dovolil velmi málo a naopak si vytvořil ještě mnoho dalších šancí a zaslouženě tak vyhrál. Ve druhém zápase proti jednomu z favoritů celé soutěže už jsme chtěli hrát více odzadu a čekat na brejky. To se nám velice dobře dařilo a dokonce se nám podařilo vstřelit první gól. To nás obrovsky povzbudilo a začali jsme se mnohem častěji dostávat do brejkových situací, z nichž jsme byli nebezpeční a dávali jsme i góly. S každým dalším gólem rostlo klukům sebevědomí a obětavost při bránění a tak jsme mohli slavit možná překvapivé, ale zasloužené vítězství. Zatímco v prvním zápase byli Komárovičtí mnohem rychlejší, v tom druhém to Edisonu zase až tolik neběhalo a bylo pro nás tudíž jednodušší je ubránit."

Fotky z turnaje:

http://roub.rajce.net/2015-11-14_B_tym_4.turnaj_14.11.2015

Tabulka bude aktualizována během týdne zde:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/moravskoslezsky/souteze.asp?soutez=9E0O1A&show=Aktual