Jdi na obsah Jdi na menu
 


B tým - 3.turnaj KP

7. 11. 2015

7.11.2015 hala Bílovec

B tým – 3.turnaj MS krajského přeboru

Sestava: Vosol, Jeřábek – Křižák, Anděl, Tran, Gračanin, Fojtík, Gaži, Bílek ©, Vančo

KFV Roub Vítkovice B – TJ Sakrovec Stará Ves n/O. 3:1 (0:0)

Branky: Gaži, Tran, Vančo

b_tym_-_3.turnaj_kp_7.11.2015_004.jpgDnešní sestavu rezervy A týmu jsme tradičně omladili talentovanými mladíky z dorostu a ke Kubovi Jeřábkovi a Honzovi Křižákovi dnes premiérově přibyl také další patnáctiletý talent Tomáš Anděl. Ten se také ihned uvedl výbornou hrou a parádním výkonem. Je vidět, že práce s mládeží je v našem klubu na velmi solidní úrovni. V béčku si letos premiéru již odbyl na prvním turnaji dorostenec Danek Mikoláš a to máme v zásobě ještě pár dalších zajímavých talentů. Nemůžeme je sice hned všechny najednou zapojovat do hry, ale můžeme je alespoň průběžně v B týmu zkoušet, ať získávají herní zkušenosti v této velmi kvalitní výkonnostní soutěži. Trenéři A týmu tak mohou být alespoň touto cestou spokojeni, že se mezi naší mládeží objevují zapálení a talentovaní hráči, které futsal baví a pro budoucnost klubu se s nimi může brzy počítat i pro případný brzký posun do A týmu, když je v současnosti v tomto týmu nyní jistým způsobem jakási krizová situace. Vše chce ale ještě čas a nic nemůžeme uspěchat, chce to i nadále tvrdou tréninkovou přípravu, aby i naše omladina nabrala správné futsalové návyky a zkušenosti a jejich čas tak jednou mohl přijít i ve vyšším futsalovém levelu.

b_tym_-_3.turnaj_kp_7.11.2015_013.jpgStará Ves dnes překvapivě výrazně porazila favorizovaný tým Edisonu Ostrava a tak tento soupeř budil respekt. Ovšem do zápasu jsme vlétli bez zábran a šance Anděla, Gažiho, nestárnoucího Gračanina a dalších, volaly po góle, ale Musiol v bráně soupeře byl k nepřekonání. Na druhou stranu také Stará Ves několikrát nebezpečně zahrozila, ale v pohodě chytající Vosol si vždy uměl poradit. Největší tutovku první půle zazdil Gaži v 17.minutě, kdy společně s Fojtíkem šli sami dva na Musiola, ale byl z toho jen roh. Gaži měl opět smůlu v 19.minutě, kdy napálil míč pouze do tyče. Naše převaha v první půli tak zatím vycházela do prázdna.

Ve druhém poločase ve 22.minutě je v šestce soupeře faulován Diego. Na penaltu jde Gaži, ale Musiol fantastickým zákrokem nedává Gažimu šanci vyniknout. Až ve 26.minutě přichází střílená příhra Fojtíka do šestky Staré Vsi a Gaži se konečně trefuje!!! 1:0 pro béčko Roubíčku. Minutu na to následuje důrazná práce Gračanina v šestce, míč se odráží a chuť po góle má  také Diego, který se prodral k míči, obchází gólmana a zakončuje, 2:0! Po této brance dochází k překvapivému střídání gólmanů u týmu soupeře, přitom Musiol byl opravdu výborný a za oba góly absolutně nemohl. Pak je k vidění důrazný presing Anděla, obránci míč sebral a zakončuje střelou do tyče. Ovšem také soupeř zahrozil výbornou akcí 2 na 1, ale Vosol famózním zákrokem dokázal míč vyrazit do bezpečí. Stará Ves v závěrečné části zápasu zvyšuje své úsilí o zvrat v utkání a po tlaku nastřeluje břevno. Je tady však akce našich borců ze 36.minuty, Fojtík posílá míč na druhou stranu šestky na Gažiho, ten míč lehce posouvá Vančovi a po jeho ráně do sítě vedeme již 3:0. Soupeř se však přece jen také dočkal branky ve 37.minutě, po rychlém protiútoku následuje střela na naši bránu, přichází teč bránícího hráče a míč se třepetá v síti, 3:1. Stará Ves zkouší ještě v samém závěru powerplay, ale naše obranné bloky jsou pozorné a tak nakonec utkání končí naším vítězstvím.

KFV Roub Vítkovice B – AFC Medvědi Malé Hoštice 9:4 (4:1)

Branky: Tran 3, Fojtík 2, Gaži 2, Vančo, Bílek

b_tym_-_3.turnaj_kp_7.11.2015_016.jpgV 5.minutě jdeme do vedení po samostatné akci Fojtíka, ten z vlastní poloviny míč vyváží křižně na půli soupeře, už se zdá, že mu míč uteče do zámezí, ale sprintem míč dostihl před autovou čárou (není to jen tak jednoduché ve sprintu dostihnout míč a zastavit se s ním na místě!!!), obchází bránícího hráče a prostřeluje nohy gólmana, 1:0. Hra se pak přelévá na obě strany a další branka padá až v 15.minutě, kdy Gračanin dal míč pod sebe na Diega, ten jej poslal na zadní Vančovi a ten zvyšuje na 2:0. V 17.minutě si Diego krátce potáhl míč na střed šestky a vypálil, 3:0. V 18.minutě jsme si vybrali slabší chvilku při bránění, je tu akce 2 na 1 a zakončení do prázdné, 3:1. V poslední minutě první půle Vančo pálí do tyče a míč doklepává do sítě Gaži, 4:1.

Parádní gól je k vidění ve 21.minutě, dlouhý míč sklepává na hrušce Gračanin pro Fojtíka a ten pumelicí o tyč rozvlňuje síť, 5:1. Ve 23.minutě následuje přečíslení naší obrany a soupeř snižuje na 5:2. Ve 26.minutě našel Vosol dlouhým výhozem za obranou Medvědů zcela volného Bílka, napravo mu nabíhá Diego, dostává příhru, pálí a vedeme 6:2. Ve 28.minutě zabojoval v souboji o míč Bílek a šel sám do zakončení, 7:2. Do brány jde pak dorostenec Jeřábek a ihned měl štěstí po ráně soupeře, kdy míč zazvonil na břevně. Ve 34.minutě je k vidění naše parádní akce na jeden dotek, Bílek dává na Fojtíka a ten k zadní tyči Gažimu, 8:2. Ve 39.minutě Diego postupoval po levé straně, vypálil a bylo to 9:2. V poslední minutě už zbytečně „blbneme“ a tak soupeři umožníme jít do protiútoku zakončeného střelou z pravé strany, 9:3. A když si nedáme říci ani po této brance a zkušení hráči lákají Jeřábka jít do powerplay, přichází naše ztráta míče a dostáváme gól na 9:4. Je tu sice konec zápasu a naše výrazné vítězství, ale trochu větší zodpovědnosti by neškodilo mít až do úplného konce zápasu. Dnes béčko předvedlo velmi solidní hru a vybojovalo dvě zasloužená vítězství. Parádní byly také výkony obou mladíků v poli Honzy a Tomáše, zkrátka jen tak dále!!!

Další 4.turnaj krajského přeboru se odehraje již tuto sobotu 14.11. v hale Sareza v Ostravě – Přívoze, kde se od 8:00 utkáme s Amatérem Komárovice a od 9:40 s FC Edison Ostrava.

Komentář trenéra Pavla Michury: "V prvním zápase proti Staré Vsi jsme si hned od začátku vytvářeli dostatek šancí, ale jak už je v poslední době ve všech roubíčkovských týmech zvykem, góly z toho nebyly. Šli jsme dva sami na brankáře, kopali penaltu a stejně jsme gól nedali. Ve druhém poločase už jsme měli trochu více štěstí a dokázali dát dva slepené góly, pak přidat třetí a i přesto, že soupeř dokázal snížit a měl dvě super šance, už jsme vítězství nepustili.
I ve druhém zápase jsme se po úvodním oťukávání dostali do vedení. Soupeři dělala velké problémy naše aktivní hra, a tak jsme skóre navyšovali. I když pak přišla sem tam nějaká chyba s obdrženými góly, tak jsme byli celkově lepší a vysoko vyhráli.
V obou zápasech se dnes nenašel hráč, s jehož výkonem bych byl nespokojený. Podržel gólman, kvalitní byli i kluci z áčka, ve výborném světle se ukázal i Diego Tran, který se v poslední době hodně zlepšil v defenzívě a potom i jeho hra dopředu má stoupající tendenci. Pokud defenzívu zlepší ještě více, určitě bude použitelný i pro áčko.
Pro áčko snad budou, i když pravda, trochu později, připraveni i naši dorostenci, z nichž jsme dnes zapojili opět dva hráče do pole. A je třeba říct, že oba zahráli nad očekávání dobře. Jasně, není to ještě stoprocentní, ale příslib je to do budoucna veliký."

Další fota ze zápasů:

http://roub.rajce.net/2015-11-07_B_tym_-_3.turnaj_KP_7.11.2015

Tabulka KP bude aktualizována zde:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/moravskoslezsky/souteze.asp?soutez=9E0O1A&show=Aktual