Jdi na obsah Jdi na menu
 


B tým - 2.turnaj KP

31. 10. 2015

31.10.2015 hala Sareza, Ostrava - Přívoz

B tým – 2.turnaj MS krajského přeboru

Sestava: Vosol, Jeřábek – Křižák, Škorňák, Pešek, Fojtík, Tran, Šalamon ©, Holman, Vančo

KFV Roub Vítkovice B – FC Globtec Ostrava 2:3 (0:1)

Branky: Tran, Fojtík

b_tym_2.turnaj_kp_31.10.2015_004.jpgMladší hráče klubu dnes v B týmu doplnili Holman a Vančo z A týmu a Šalamon z C týmu. Globtec od počátku zápasu vycházel ze zabezpečené obrany a vyrážel do nebezpečných protiútoků. V 6.minutě hráč soupeře pálí ze střední vzdálenosti, míč je ještě v šestce lehce tečován a ten končí v naší síti, 0:1. Od této chvíle se Globtec soustředil na precizní bránění a číhal na naše chyby. Ve 13.minutě dokázal soupeř nastřelit naše břevno, z naší strany jsme pak měli několik slibných šancí, ovšem k jejich proměňování jaksi nedocházelo.

Hned s úvodem druhé půle se ve 21.minutě prosazuje Tran alias Diego, který prošel středem hřiště až do zakončení, 1:1. Najednou Globtec hru znatelně oživil směrem dopředu a my začali hrát nějak nervózně a ztráceli jsme míče. 2x sólo nájezd soupeře musel vychytat vynikající Vosol po našich hrubicích v přihrávkách!!! A když těch zkažených přihrávek na naší straně přibývalo, nedalo se nic dělat a soupeř nás za to potrestal. Ve 26.minutě ztrácíme míč, následuje jednoduchý posun míče podrážkou a pumelice bodlem bod břevno, 1:2. Ve 35.minutě máme možnost zahrát přímý kop, jenže ten nebyl adekvátně zakončen a tak přišel brejk soupeře s další brankou v naší síti, 1:3. Ihned bereme time a jdeme zkusit powerplay s Holmanem. Ve 36.minutě se konečně povedla hezká „secvičená“ akce, kdy Holman nabil k zadní tyči Fojtíkovi a ten páral síť, 2:3. Soupeř reaguje na obdrženou branku vzetím time a po něm již hraje velmi disciplinovaně při bránění naší powerplay a do dalšího zakončení nás již nepustil. Utkání končí, je tu naše smolná prohra, ale to díky našim častým ztrátám míče u nepřesných přihrávek!!! Trenéři se tak mají na co zaměřit…

KFV Roub Vítkovice B – Tornádo Nový Jičín 8:4 (4:2)

Branky: Holman 2, Fojtík 2, Tran, Vančo, Křižák, Škorňák, žlutá karta: Fojtík

b_tym_2.turnaj_kp_31.10.2015_007.jpgNováček soutěže měl na úvodním turnaji volný los a tak bylo těžké předvídat, jakým stylem bude hrát. Nastoupili proti nám zdatní chlapíci, kteří byli i dost rychlí a hned ve 4.minutě se ujali vedení po přízemní skryté střele k levé tyči. Naše odpověď byla bleskurychlá, Fojtík je s míčem u zadní lajny, dává jej pod sebe Diegovi a ten vyrovnává, 1:1. V 6.minutě soupeř zakládá protiútok, ale Vančo čte hru, předskočil adresáta míče, a šel sám do zakončení, 2:1. V 7.minutě má Tornádo výhodu přímého kopu, míč obloučkem kolem zdi prosvištěl až do naší sítě, 2:2. Hra se pak přelévala na obě strany, i když míč jsme měli víc v našem držení. V 18.minutě nabil Pešek na zadní tyč předpisově Křižákovi mladšímu a ten nás posílá opět do vedení na 3:2. Parádní gól tohoto patnáctiletého dorostence a vůbec jeho první v tak vysoké soutěži, jen tak dále Honzo!!! V 19.minutě jdeme v brejku tři na jednoho, Holman dává doleva Škorňákovi a ten prostřeluje gólmana soupeře a v poločase vedeme 4:2.

Když ve druhé půli ve 23.minutě Fojtík poslal dlouhý míč za obranu Jičína, kam si naběhl Holman, ten jej efektně zpracoval a vypálil šumivku na 5:2, hráči jsou nadšeni a v euforii. Jenže je potřeba se dále krotit a být neustále ve střehu. Soupeř totiž zvýšil úsilí a rázem kupíme chybu za chybou. Po špatné příhře ve 26.minutě následuje zakončení soupeře a snížení  na 5:3. Hrubic bylo během krátké chvíle opravdu moc a trenéři vzali raději time. Jenže sotva po time vyběhli naši hráči na plac, přichází stále to ještě ve 26.minutě naše tragická ztráta míče na půli hrací plochy a rychlý kontr soupeře zakončený brankou, 5:4!!! Naštěstí pro změnu přišla zase série našich branek a ve 28.minutě si Holman počkal na Fojtíkův náběh z levé strany a ten míč poslal za záda gólmana Jičína, 6:4. Ve 32.minutě našel Vančo křižnou přihrávkou Fojtíka a ten z úhlu zvyšuje na 7:4. Ve 33.minutě Škorňák posunul míč Holmanovi a ten ze středu šestky zvyšuje na 8:4. Soupeř sice párkrát zahrozil, ale brankově se již neprosazuje a na poslední dvě minuty si jde zachytat dorostenec Jeřábek. Konečně je tu první výhra nějakého týmu našeho klubu v této nové soutěžní sezóně!!! Takže, jen tak dále!!!

Třetí turnaj krajského přeboru nás čeká ihned tuto sobotu 7.11. v Bílovci, kde se od 9:40 utkáme se Starou Vsí a od 10:30 s Malými Hošticemi.

Komentář trenéra A/B týmů Pavla Michury: "V prvním zápase jsme chtěli vstřelit první gól a nemuset tak těžce překonávat sehranou obranu soupeře. Bohužel jsme po ojedinělé akci a nešťastné teči inkasovali my a bušení do připravené obrany nás tak neminulo. I přesto jsme si vypracovali několik slibných střeleckých příležitostí, ale chyběl nám větší důraz v šestce soupeře, kde jsme několikrát chyběli při odražených míčích. Naopak soupeř byl efektivnější a dostal se tak do vedení o dva góly, které jsme dokázali při power play pouze zkorigovat. Ve druhém zápase jsme opět inkasovali jako první, ale dokázali jsme výsledek otočit a později odskočit až o tři góly. To náš mladý tým trochu ukolébalo a dovolili jsme soupeři snížit na rozdíl jednoho gólu. Potom však vzali zápas do svých rukou naše tři áčkové posily a zařídili nám pohodlný tříbrankový náskok, na který už unavený soupeř nedokázal odpovědět a naopak jsme přidali ještě osmou branku. Za zmínku určitě stojí první dospělácký gól mladého Křižáka, za což si určitě zaslouží velkou pochvalu. Navíc měl hodně dobrých momentů ve hře i v zakončení a je jen škoda, že dnes byl jediným dorostencem, který v poli zasáhl do hry, protože to je cesta, kterou se chceme ubírat."

Fota ze zápasů:

http://roub.rajce.net/2015-10-31_B_tym_2.turnaj_KP_31.10.2015

Tabulka KP by se měla aktualizovat zde:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/moravskoslezsky/souteze.asp?soutez=9E0O1A&show=Aktual