Jdi na obsah Jdi na menu
 


B tým - 12.turnaj KP 7.2.2016

7. 2. 2016

7.2.2016 hala Bílovec

B tým – 12.turnaj MS krajského přeboru

Sestava: Matusák – Šalamon ©, Jiřičný, Holman, Kopecký, Křižák, Pompa, Šmarhovyč

I dnes se potvrdilo, že na B tým padla deka a ani dnes nebodoval, což bude znamenat propad tabulkou z pěkného 3.místa až někam směrem do středu tabulky. Je fakt, že nám poslední dobou zápasy krajského přeboru kolidují se zápasy A týmu ve 2.lize a tak se moc o posilování B týmu nedá mluvit. Navíc trenéři do sestavy zapojují mladé, snaživé, ale ještě méně zkušené dorostence a ti právě potřebují k sobě zkušenější pleyery, vedle nichž by mohli herně růst. Dnes se do hry zapojili rovnou čtyři dorostenci, ale ti dnes zkušenějších hráčů moc neměli, ač nominačka na zápasy byla původně poněkud bohatší. Trenéři si budou muset trošku jinak příště pořešit nominace, protože je škoda, aby se talentovaní mladíci pak neměli od koho přiučovat. Takže dík alespoň tradičním oporám Holmimu s Judasem a „veteránu“ Šalisovi a po odmlce také brankáři Matusovi. Mít dnes ještě alespoň o dva zkušenější hráče víc, mohlo to být veselejší…

KFV Roub Vítkovice B – Olympia Velké Hoštice 6:7 (2:4)

Branky: Holman 3, Pompa, Šalamon, Kopecký, žlutá karta: Kopecký

dsc02788.jpgZápas jako na houpačce, 2:0 vést, v poločase 2:4 prohrávat, ve druhé půli otočit to na 6:4 a nakonec prohrát 6:7!!! Do vedení jsme šli v 7.minutě po Pompově příhře na pravou stranu šestky Holmanovi a ten přeloboval gólmana, 1:0. V 9.minutě si Pompa šikovně posunul míč ze středu šestky na pravou stranu a zakončil střelou k levé tyči, 2:0. Máme další šance, ale nepadá to tam. Ve 14.minutě přichází rychlý protiútok soupeře 2 na 1, po němž je sníženo na 2:1. V 16.minutě jsme nezakončili přímý kop a z rychlého protiútoku je srovnáno, 2:2. V 17.minutě si střílenou přihrávku do šestky srážíme do vlastní sítě, 2:3. A v 18.minutě je to již 2:4, když dlouhý míč šel za naši obranu a rozběhnutý útočící hráč soupeře nám přeloboval gólmana.

Ve 24.minutě snižujeme Holmanem, kterého nechali zadáci Olympie v pohodě před šestkou vypálit k levé tyči, 3:4. Pěkným průnikem po levé lajně se ve 29.minutě blýskl Šalamon, v šestce našel nabíhajícího Šmarhovyče, který přehodil gólmana a zaznamenal premiérový gól v našem dresu, 4:4. Ve 34.minutě posílá Pompa střílenou příhru k levé tyči a tam zakončuje patičkou Kopecký, skvěle sehraná akce dorostenců nás posílá znovu do vedení na 5:4. Na naší straně přibývaly fauly a tak došlo také na desítku proti nám. Ta však končí vedle brány. Ve 36.minutě jdeme do dvoubrankového vedení na 6:4, soupeř totiž nezakončil svoji slibnou akci 3 na 1 a následovala naše protiakce 2 na 1, kterou parádně zakončil Holman. Bohužel zkušenost v závěru zápasu chyběla, nedokázali jsme podržet míč a vycházet ze zabezpečené obrany a tak se děly věci!!! Ve 39.minutě soupeř nás tlačí před vlastní šestkou, přichází skrytá střela a ta končí u levé tyče, 6:5. Začíná 40.minuta a Pompa trefuje tyč. Soupeř ihned zakládá protiútok, nestíháme se zajistit v obranných pozicích a je srovnáno na 6:6. V závěrečných vteřinách máme až hrůzostrašně otevřenou obranu a tak soupeř jí snadno prochází a zápas nakonec otáčí ve svůj prospěch na 6:7! Kdyby bylo více zkušenosti, ale na kdyby se nehraje. Bohužel velmi krutě smolná prohra, soupeř si počínal v závěru zápasu bojovněji a zkušeněji a náležitě nás potrestal!!!

KFV Roub Vítkovice B – Beach Boys Odry 1:6 (1:2)

Branka: Šmarhovyč

dsc02795.jpgV první půli jsme ještě měli sílu a se soupeřem se dalo hrát. Šance se nám také nějaké rýsovaly, Šmarhovyč např. trefil tyč. Ovšem první branku zápasu vsítil soupeř v 8.minutě po střele před šestkou k levé tyči, 0:1. Ve 13.minutě byl před šestkou faulován Šmarhovyč brankářem Oder a po rozehraném přímém kopu zakončoval Holman, 1:1. V 15.minutě jde soupeř znovu do vedení po vyšachování naší obrany, 1:2. Kopecký pak trefuje tyč.

Druhá půle již není z naší strany moc akční, sil ubývá a soupeř začíná přidávat góly. Ve 24.minutě přichází od zadní lajny příhra před branku, míč si však nešťastně srážíme do sítě, 1:3. Ve 34.minutě je to již 1:4, kdy po naší ztrátě míče následoval průnik po levé lajně zakončený brankou. Ve 38.minutě dostáváme pátou branku po rychlém brejku dvou hráčů na osamoceného Matusáka, 1:5. No a v poslední minutě je dílo zkázy dokonáno, lob v šestce končí v naší síti a zápas prohráváme 1:6!

Takže budu se závěrem komentáře opakovat, máme šikovné mladé talenty, jen k sobě potřebují více zkušenosti. Napravit si pošramocenou pověst může B tým po krátké odmlce v neděli 28.2., kdy se v hale ostravské Sarezy utká od 8:50 s Bolaticemi a od 10:30 s Krnovem.

Komentář trenéra Pavla Michury: "První zápas jsme začali velice dobře, byli jsme aktivní a taky nebezpeční. Díky tomu jsme se dostali do dvougólového vedení. Jenže místo toho, aby jsme drželi míč, tak jsme začali divočit a dostali čtyři góly z brejků. Pak se nám zase podařilo stav otočit, ale opakovaly se stejně chyby a my zápas ztratili. Bohužel jsme tohle utkání vůbec nezvládli po taktické stránce, ale máme spoustu mladých hráčů, kteří se futsal teprve učí a já věřím, že se z takhle ztraceného zápasu poučí a příště to zvládnou mnohem lépe. Ve druhém zápase bylo vidět, že na nás leží deka po promarněném prvním zápase a hlavně, že nám rychle ubývají síly. I přesto jsme se dostávali do slibných šancí, ale ty jsme neřešil dobře a soupeř nás zase trestal z protiútoků. Ale celkově byl náš soupeř důraznější a hlavně rychlejší a zaslouženě zvítězil. Je až neskutečné, že jsme dnes dostali 9 gólů po našich ztrátách a následných protiútocích."

Fotky:

http://roub.rajce.net/B_tym_12.turnaj_7.2.2016

Tabulka:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/moravskoslezsky/souteze.asp?soutez=9E0O1A&show=Aktual