Jdi na obsah Jdi na menu
 


B tým - 1.turnaj OP za 5 bodů

23. 10. 2016

23.10.2016 – B tým

1.turnaj okresního přeboru OV + OP, hala Varenská

logo-kfv-roub-vitkovice.pngJako první z týmů našeho klubu novou ofic. soutěžní sezónu 2016/17 zahájil B tým, který v neděli v hale TJ Ostrava na Varenské ulici odehrál svůj první soutěžní turnaj 5.ligy – společného okresního přeboru Ostravy a Opavy. Do nové soutěžní sezóny jsme v klubu provedli několik reorganizací a co se týče konkrétně „béčka“, přesunuli jsme jej z krajského přeboru o soutěž níže a propojili s prozatím zrušeným C týmem, který tvořila stará garda a jí již moc není. Navíc jsme také přitvrdili s placením členských příspěvků a někteří, pro které byla tato povinnost nadlidským výkonem, s futsalem raději skončili. Zůstali nám tak zapálení členové a další mladí talenti a s nimi budeme nadále pokračovat v další sportovní historii klubu …

 

KFV Roub Vítkovice B – Inter Ostrava 1:1 (0:0)

Branka: Žurovec

Sestava: Musiol – Itner, Pastor, Kašpar, Holman, Šalamon, Brázda, Žurovec, Tučný, Ruta

b-inter.jpgNa samý úvod nás čekal docela solidní tým, který má již zkušenosti z krajského přeboru a v loňském ročníku okresního přeboru se umístil na skvělém 2.místě. Začali jsme dost rozpačitě, částečně za to může přechod z menší tréninkové haly, ale i jistá dávka nervozity a hlavně soupeř, ten nás totiž dokázal celoplošně napadat a to se pak hraje velmi těžko. My se do šancí moc nedostávali, naopak soupeř měl v první půli čtyři velké tutovky, včetně přímého kopu těsně před hranicí šestky, ovšem neměl seřízena mířidla a navíc nováček v našem dresu, gólman Musiol, odváděl vynikající brankářskou práci! Poločas tak skončil bez branek.

Až ve 2.půli v 17.minutě zápasu se nám podařilo založit akci přes rozhozenou obranu Interu, Tučný přihrál vlevo nabíhajícímu Žurovcovi a ten zakončil akci střelou k pravé tyči a ujali jsme se tak nečekaně vedení 1:0. Do šance se pak dostával Kašpar, ale nedal. Znovu začal úřadovat soupeř a zle nám zatápěl, ovšem Musiol čaroval a když už jedna střela prošla, zastavilo ji naše břevno. Do ojedinělé šance jsme se dostali po Žurovcově příhře k zadní tyči na Brázdu, ale jeho zakončení těsně minulo levou tyč. Důraz Interu nakonec slavil úspěch a tak přišlo ve 29.minutě vyrovnání po zakončení v naší šestce. V poslední minutě zápasu mohl Inter ještě strhnout vítězství na svou stranu, ale Šalamon míč vykopl těsně před brankovou čárou. Nakonec jsme tedy ukopali bod, ale jinak to nebyla na úvod žádná sláva!

 

KFV Roub Vítkovice B – FC Zwěř Ostrava 7:0 (5:0)

Branky: Itner 3, Ruta 2, Žurovec, Šalamon

Sestava: Kubáň – Itner, Pastor, Kašpar, Holman, Šalamon, Žurovec, Ruta, Pešek

b-zwer.jpgNováček soutěže začal utkání s velkým respektem a od úvodních minut první půle jsme jej presovali na jeho polovině. Naše hra se znatelně zlepšila, samozřejmě je to i tím, co dovolí soupeř. Naši hráči se v tomto zápase futsalem začali parádně bavit a předváděli nádherné futsalové akce. První branka padá ve 4.minutě, kdy Žurovec přihrává pod sebe Rutovi a tento náš veterán se výstavní ranou o břevno trefuje na 1:0. V 8.minutě Holman nachází skulinku mezi bránícími hráči soupeře a adresuje přihrávku do šestky vběhnutému Itnerovi, který zvyšuje na 2:0. V 11.minutě Ruta vystihl na půlce soupeře ne zcela vhodnou rozehrávku a šel sám do zakončení přízemní střelou přes stínícího obránce, 3:0. Také poslední 15.minuta první půle byla gólová. Nejprve přichází Peškův nástřel do šestky, který Itner posílá do sítě a nakonec ještě pár vteřin před koncem Kašpar rychle přiběhl rozehrát roh, přihrává na Itnera a ten z jedničky z 10m prostřeluje vše a v poločase vedeme 5:0!

Druhá půle začala také naší aktivní hrou a v 17.minutě Šalamon přihrává Žurovcovi a míč po jeho zakončení končí v síti na 6:0. Pak se naše aktivita již zmírnila a do šancí se dostával i náš soupeř a tak náš druhý gólman dne Kubáň musel řešit pár ošemetných situací a to dokonce i několika povolenými skluzy při vyběhnutí mimo brankoviště. Nakonec to celé sečetl Šalamon, jemuž Ruta ve 28.minutě adresoval přihrávku na levou stranu a po jeho trefě zápas končí naším výrazným vítězstvím 7:0!

 

KFV Roub Vítkovice B – AC Derby Ostrava 2:2 (1:0)

Branky: Holman, Pešek

Sestava: Jeřábek – Itner, Kašpar, Holman, Brázda, Žurovec, Tučný, Ruta, Pešek, Šalamon

b-derby.jpgDůvěru v tomto zápase dostal třetí náš brankář dne dorostenec Jeřábek. Utkání začalo nejprve naším držením míče a soupeř vyčkával, co předvedeme. Jelikož se nic moc z naší strany nedělo, začalo se pak hrát nahoru dolů s minimem tutových šancí. Až v poslední minutě prvního poločasu přišel faul v šestce na našeho Brázdu a penaltu proměnil Holman, 1:0.

Ve druhé půli Derby začalo přebírat otěže zápasu a dostávalo se čím dál víc do šancí. Při naší příležitosti v 19.minutě je akce nezakončena a naopak přichází rychlý protiútok dvou na jednoho našeho obránce a vyrovnání na 1:1. Derby se mohou spolehnout na svého nejzkušenějšího hráče Kovala, který skvěle hru režíruje, umí podržet míč i výtečně přihrát. Derby nás již přehrávají a odoláváme až do 28.minuty, kdy přichází přihrávka na střed před naši šestku a zakončení střelou pod břevno. Prohráváme 1:2 a tak jdeme na powerplay se Šalamonem. Hned ve 29.minutě Brázda procpal míč v šestce na Peška a ten dokázal zakončit a vyrovnal na 2:2. Jeřábek se tak vrátil do brány. Další branka již nepadla a oba týmy si tak rozdělily po bodu.

Dnes má B tým zisk obstojných pěti bodů, ovšem bude muset na trénincích zapracovat na nějakých detajlech při rozehrávkách standardních situací a jistých herních automatismech. Další druhý turnaj čeká B tým již tuto sobotu 29.září, kdy se v hale Sareza v Ostravě – Přívoze utká od 12:30 postupně s týmy Static Compromis, Zvěřáci a Sampdoria.

 

Více fotek z 1.turnaje zde:

http://roub.rajce.net/1.turnaj_B_23.10.2016

Los soutěže:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/moravskoslezsky/ostrava-opava/souteze.asp?soutez=9E6O1A&show=Los

Výsledky a tabulka budou aktualizovány zde:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/moravskoslezsky/ostrava-opava/souteze.asp?soutez=9E6O1A&show=Aktual

Informační sdělení:

Vedení ostravských soutěží založilo fejs skupinu, zažádejte si o připojení zde:

http://www.facebook.com/groups/1282980378432808/?fref=ts

Fejs skupina klubu KFV Roub Vítkovice je zde:

http://www.facebook.com/KFV-ROUB-V%C3%8DTKOVICE-126244070738003/?fref=ts