Jdi na obsah Jdi na menu
 


B tým - 1.turnaj KP

25. 10. 2015

24.10.2015 hala Bílovec

B tým – 1.turnaj MS krajského přeboru

Sestava: Matusák, Jeřábek – Křižák, Mikoláš, Pešek, Gaži, Šalamon, Holman, Kašpar

KFV Roub Vítkovice B – PSV Frenštát p./R. 2:2 (2:1)

Branky: Holman 2

b_tym_1.turnaj_24.10.2015_002.jpgPo loňském suprovém 2.místě v krajském přeboru, se letos vedení klubu společně s trenéry rozhodlo, že není třeba se tlačit za každou cenu do horních pater tabulky, protože v letošní sezóně dáme více příležitosti další mladší generaci v této kvalitní soutěži, ať si zkrátka naši mládežníci zvykají na dospělý futsal již v ranném věku. A tak si dnes svoji premiéru v tak vysoké soutěži odbyli 15-tiletý Honza Křižák a 16-tiletí Danek Mikoláš a Kuba Jeřábek. Z U21 pak tým doplnili Martin Pešek a Matěj Gaži. I tak ale naše sestava byla skromnější, když další z mladíků Mirek Tóth se zranil na velkém fotbale a na sraz nám nedorazil Diego.

V úvodním zápase jsme začali překvapivě velmi aktivně a úřadovat začal Holman. Ve 3.minutě si vychutnal obranu soupeře, prošel jí a zakončil bodlem k pravé tyči, 1:0. V 7.minutě Gaži napálil břevno. V 8.minutě Křižák nahrává Holmanovi, ten si míč potáhl na střed hřiště před šestku a dělovkou zakončuje opět k pravé tyči, 2:0. Frenštát zjistil, že musí přidat a tak zamakal a výsledkem bylo snížení na 2:1 v 19.minutě, kdy se míč dostal na šestku k neobsazenému hráči a ten překonal Matusáka.

Ve druhé půli je již ve 24.minutě vyrovnáno, soupeřova střela pumelicí o břevno do sítě byla výstavní, 2:2. Soupeř se pak zatáhl na vlastní půli a dobývání šestky či možnost vystřelit bylo pro nás dost obtížné, obranný val Frenu byl k nepřekonání. Ale přece jen blizoučko k zakončení byl Gaži, když se ocitl sám před gólmanem, ale ten jeho střelu dokázal vyrazit. Ovšem místy soupeř ještě zahrozil, zejména štěstí jsme měli ve 34.minutě, kdy nastřelil tyč. Utkání skončilo remízou a troufnu si říct, že pro nás i docela zbytečnou. Ale díky alespoň za první bod v této soutěžní sezóně!!!

KFV Roub Vítkovice B – FC Baník Ostrava B 2:7 (1:1)

Branky: Gaži 2, žluté karty: Holman, Kašpar, Gaži

b_tym_1.turnaj_24.10.2015_014.jpgTým FCB B doplnil letošní ročník krajského přeboru na 13 týmů. Je to sice neobvyklé číslo, ale aspoň krajský přebor tak získal na další atraktivitě. Domnívali jsme se, že Baník přijede spíše s nějakou juniorkou, ale nestalo se tak, na place se objevili zkušenější plejeři, i když ve skromné, ale velmi zdatné sestavě a dokonce se ve druhé půli tohoto utkání zapojil do hry i samotný místopředseda futsalu ČR. A tak se na palubovce architektonicky zajímavě řešené haly v Bílovci v dresu rezervy Baníku představili Přecechtěl, Lazar, Gelačák, Slavík, Frebort a Czene. Náš tým šel nejprve ve 2.minutě do vedení, když Gaži u tyče dokázal procpat míč do sítě Baníku. Baník pak v 9.minutě po rychlé kombinační akci vyrovnal na 1:1. Soupeř se následně zapojuje velmi často do powerplay, ale zdatně se bráníme. Oba týmy měly ještě výhodu přímého (Baník) a nepřímého kopu (Vítkovice), ale obě šance nebyly využity.

Tlak Baníku narůstal ve 2.půli, přesto se do šance dostal ještě Gaži, nastřelil však jen tyč. Ve 27.minutě po naší ztrátě míče je tu další rychlá kombinace Baníku a zakončení brankou, 1:2. Soupeř si hru s powerplay oblíbil a zatlačil nás na naší půli, výsledkem je další branka v naší síti ve 30.minutě a ve 32.minutě při důrazném průniku naší obranou, 1:4. Ve 34.minutě následuje přihrávka pod sebe a pumelice do naší sítě, 1:5. Mladší z rodu Křižáků Honza, pak našel přihrávkou Gažiho a ten snížil na 2:5. Pro naše mladší hráče je to dost náročné, ale i přesto dokonce omlazujeme i v bráně a zachytat si jde dorostenec Jeřábek. Ve 36.minutě po kombinaci v naší šestce však musí kapitulovat poprvé, když dostává branku na 2:6. Na druhé straně ještě zkusil dělovkou štěstí Holman, ale míč se odráží od břevna. Ve 39.minutě následuje přihrávka k naší zadní tyči a Jeřábek kapituluje podruhé a utkání končí výsledkem 2:7.

Druhý turnaj MS krajského přeboru se odehraje již tuto sobotu 31.října, kdy se na palubovce domácí haly Sareza v Ostravě - Přívoze utkáme od 10:30 s Globtecem Ostrava a ihned následuje zápas od 11:20 s Tornádem Nový Jičín. V neděli 1.11. pak hraje A tým v 5.kole 2.ligy rovněž na Sareze od 18:30 s Duklou Hodonín. Je potřeba v hojném počtu zúčastnit se pondělních tréninků na Vítku a středečního přípravného utkání s divizním FU Kopřivnice, ať se na vás trenéři podívají, jak na tom výkonnostně jste a zařadí vás do nějaké z víkendových nominací. -zt-

Více fotek z turnaje najdete zde:

http://roub.rajce.net/2015-10-25_B_tym_1.turnaj_24.10.2015