Jdi na obsah Jdi na menu
 


A tým postupuje do osmifinále poháru MSK

19. 3. 2017

Okresní část Poháru KF FAČR OV+OP

logocmfs-cup.jpgDo okresní části poháru jsme přihlásili jeden tým mužů a jeden tým dorostu. Tým mužů měl sice rovnou startovat až v další fázi, kde jsou týmy z divize a kraje nasazeny, ale došlo k jistému nedorozumění při přihlašování a tak i muži nám nakonec startovali v nejnižším levelu poháru (A tým hrál totiž v letošním ročníku futsalových soutěží divizi). Původní nástin pohárového klání v základní části byl sice původně myšlen poněkud jinak, ale nakonec se hrálo tak, jak se hrálo. Naši dorostenci hráli v této sezóně v 6. a 7. soutěži mužů a hned na úvod je čekal vedoucí tým z 5.ligy, špičkový celek Staticu Ostrava, takže soupeř to byl přetěžký. I přes snaživý bojovný výkon to na další zápas dorostu nevyšlo a kluci byli z poháru vyřazeni. Muži byli alespoň nasazeni v okresní části a hráli rovnou „semifinále“ proti vítězi zápasu Vřesina – Derby. Vřesina porazila Derby 3:1 a tak je v něm čekal celek Vřesiny, který nakonec porazili 3:1. Ve finále okresní části měli muži nastoupit proti ostravské Sampdorii, ale kvůli dalšímu finančnímu navýšení, tento celek odmítl do finále nastoupit. Propozice okresní části poháru byly napsány dost všeobecně, odkaz zde: http://nv.fotbal.cz/scripts/detail.php?id=177783&tmplid=2405 a po původním uhrazení startovného do základní části poháru ve výši 1700Kč měl tento tým ještě navíc před finálovým zápasem zaplatit dalších 850Kč. V propozicích zveřejněných na webu se přitom o tom vůbec nic nepíše. Z toho důvodu náš A tým díky kontumační výhře 5:0 ve finále se stává vítězem okresní části poháru a utká se v další fázi poháru proti diviznímu týmu FU Kopřivnice a to pravděpodobně v domácím prostředí. O termínu se nyní povedou jednání s vedením haly Sareza v Ostravě – Přívoze a konzultovat se tento termín bude i se soupeřem. Ovšem závěrem tohoto úvodníku musím konstatovat, že taková výhra v okresní části nás moc těšit nemůže. Ostatně pokud chceme ostravský futsal pozvednout výše, je toho mnohého kolem vedení ostravského futsalu hodno k důraznému zamyšlení…

 

KFV Roub Vítkovice dorost – Static ComProMis Ostrava 2:6 (0:3)

Branky: Adámek, Mikoláš

Sestava: Jeřábek – Blaške, Adámek, Capinský, Janda, Šmíd, Šarközy, Mikoláš ©, Hon

dorost---static.jpgPohárové utkání se hrálo 2x20 minut hrubého času. Přesto, že kluci měli v nohách již 3 zápasy okresní soutěže, drželi se soupeřem krok, hráli moc dobře, ale přišla 9.minuta a přímý kop byl soupeřem potrestán. V 11.minutě následoval další přímý kop a soupeř opět trestá, 0:2. Dorost maká, běhá, ale nepadá mu tam nic. V 18.minutě po příhře do šestky a následném zakončení, prohrává již 0:3.

Ve druhé půli kluci makají, ale trefuje se opět soupeř a to ve 22.minutě po rychlém protiútoku do naší rozhozené obrany, 0:4. Kluci se snaží a konečně ve 26.minutě protrhávají střeleckou smůlu, kdy Adámek prošel mezi dvěma bránícími hráči a v šestce zakončil, 1:4. Jenže soupeř je velmi rychlý a brejkový a ve 28.minutě je to 1:5. Ve 35.minutě vystihl Mikoláš přihrávku Staticu a šel sám do zakončení, 2:5. Ve 37.minutě Jeřábek vyráží míč před sebe a dorážka končí v síti, 2:6. Do brány a na powerplay to jde zkusit na poslední minuty Hon, ovšem nebezpečnější je soupeř, kdy měl tutovku jako hrom, ale bojovník Šmíd skluzem na brankové čáře míč vykopává, dorážka se pak odráží od jedné tyče k druhé a ven! Kluci zápas se špičkovým týmem 5.ligy sice prohrávají, ale zanechali moc sympatický dojem.

 

KFV Roub Vítkovice A – DTJ Vřesina 3:1 (1:1)

Branky: Kováčik, Dička, Kopecký

Sestava: Musiol – Bláha ©, Kováčik, Kašpar, Dička, Ruta, Křižák, Kopecký

muzi-a---vresina.jpgNaši muži se na okresní část poháru moc do sestavy nehrnuli, ale sestavu se nakonec jakš takš slepit podařilo. V semifinálovém zápase jsme šli brzy do vedení. Ve 3.minutě byla k vidění pěkná kombinační akce, kdy míč putoval od Kováčika ke Křižákovi, ten mu míč vrátil a Kováčik střelou v šestce otevřel skóre zápasu, 1:0. V 6.minutě trefuje Bláha tyč. Soupeř se postupem času osměluje a má ve svých řadách šikovné hráče, kteří nás několikráte nebezpečně vystrašili, ale Musiol to v bráně jistil. Vyrovnat se Vřesině podařilo v 18.minutě, kdy kombinační akce byla zakončena střelou o tyč do sítě, 1:1.

Ve druhé půli branka padla hned v samém úvodu ve 21.minutě zápasu, Bláha z autu našel v šestce Dičku a ten z jedničky zakončuje, 2:1. Soupeř se snaží o zvrat, ale směrem dozadu pracujeme výborně. Ve 34.minutě Bláha z půlky prošel přes tři hráče a míč na zlatém podnose předložil v brankovišti vpravo volnému Kopeckému a to se dává, 3:1. V samém závěru zápasu šel ještě Bláha sám na gólmana, kterého dloubákem přehazuje, ale míč se odráží od břevna. Naši muži vítězí a postupují do finále!

 

KFV Roub Vítkovice A – FC Sampdoria Ostrava 5:0 kontumačně

Sestava: Musiol – Bláha ©, Kováčik, Kašpar, Dička, Ruta, Křižák, Kopecký

Soupeř z výše uvedeného finančního důvodu k finálovému utkání nenastoupil. Pokud se bude k této kauze chtít vyjádřit šéf Sampdorie, p. Litvík, příp. i šéf ostravského futsalu, p. Dudziak, jsem ochoten jejich stanoviska zde zveřejnit.

 

Fotky z dnešních zápasů dorostu B i poháru dorostu a mužů:

http://roub.rajce.net/B_dorost_6.turnaj_a_okresni_pohar_19.3.2017

 

Okresní kolo poháru OV+OP, celkový přehled:
19.3. 2017, hala TJ Ostrava, Varenská

Zápasy v základních skupinách (postupuje pouze vítěz zápasu):

FC Mroki Ostrava (A1) – Sampdoria Ostrava (A2) 6:4 (3:1)

KFV Roub Vítkovice dorost (A3) – Static ComProMiS Ostrava (A4) 2:6 (0:3)

DTJ Vřesina (B1) – AC Derby Ostrava (B2) 3:1 (1:0)

Semifinále skupiny A:

A1/2 – A3/4 Sampdoria Ostrava – Static ComProMis Ostrava 5:3 (2:0)

Semifinále skupiny B:

B1/2 DTJ Vřesina – KFV Roub Vítkovice „A“ 1:3 (1:1)

Finále okresní části:

Vítěz sk. A – Vítěz sk. B Sampdoria Ostrava – KFV Roub Vítkovice „A“ 0:5k.

Vítěz Poháru KF FAČR okresní části OV + OP: KFV Roub Vítkovice „A“

 

 

Další fáze krajské části poháru, celkový přehled:

 

Osmifinále MSK (do 31.3. 2017)

1. FC Smíšené 2003 Bílovec - Beach Boys Odry 7:6

2. N.O. Krnov - Jokerit Kopřivnice                    

3. Dragons Nový Jičín - Oskarol Orlová 5:6

4. KFV Roub Vítkovice - FU Kopřivnice

 

Čtvrtfinále MSK (do 30.4. 2017)

a. vítěz 1 - FC Smíšené 2003 Bílovec - FC VSK VŠB TU Ostrava

b. vítěz 2 - Baracuda Jakubčovice

c. vítěz 3 - Oskarol Orlová - Baník Ostrava

d. vítěz 4 - SKP Třinecká Ocel

 

Semifinále MSK (do 30.5. 2017)

A. vítěz a - vítěz b

B. vítěz c - vítěz d

 

Finále MSK (do 10.9. 2017)

vítěz A - vítěz B


Více zde:

http://www.futsalfifa.cz/pohar-facr/vysledky-los-souteze/

http://nv.fotbal.cz/scripts/detail.php?id=178076&tmplid=2405

Propozice:

http://www.futsalfifa.cz/pohar-facr/propozice/

Adresář klubů:

http://www.futsalfifa.cz/pohar-facr/adresar-klubu/