Jdi na obsah Jdi na menu
 


A tým na 10.turnaji s 6 body

11. 3. 2012

A tým

11.3. 2012 10.turnaj Krajského přeboru, hala Varenská 

10., neděle 11.3., Varenská

13:15

- Slávie OU Ostrava

4:5 (1:4)

Branky: Kováčik 3, Soško

Karty: Kováčik (ž.k.)

 

15:50

- Sakrovec Stará Ves

5:2 (1:0)

Branky: Vavrušák 2, Polášek 2, Kováčik

Karty: Polášek, Gaži (oba ž.k.)

 

17:35

- R.T. Hukvaldy

8:0 (3:0)

Branky: Gaži 3, Vavrušák 2, Urban, Vašek, Šalamon

Karty: -

Sestava: Jašíček, Matusák – Bárta (k), Urban, Polášek, Kováčik, Soško, Gaži, Vavrušák, Vašek, Šalamon

 

KFV Roub Vítkovice – Slávie OU Ostrava 4:5 (1:4)

Branky: Kováčik 3, Soško

Slávie potřebovala dnes k jistotě prvenství v krajském přeboru získat 4 body a tak na nás v úvodním zápase vlítla ze všech sil. Ve 3.minutě dostáváme kuriózní gól, dlouhý výhoz gólmana soupeře do naší šestky tečuje nechtěně i díky stínícímu hráči Slávie, Matusák do vlastní sítě. V polovině první půle se nám daří vymanit se z tlaku soupeře a srovnáváme hru, jenže ve 13.minutě se znovu prosazuje Slávie a prohráváme 0:2. Naše hra je i přes obdrženou branku znatelně lepší a v 18.minutě  po rohu rozehraném do šestky Vavrušákem, se po míči za cenu prodřených trenýrek natáhl Kováčik a snížil na 1:2. Jenže místo pohody na našich futsalkách, přichází zranění  Poláška, který si musel dát na chvíli pauzu a v 19. a 20.minutě dostáváme dva slepené zbytečné góly a o poločase prohráváme hrozivě 1:4!

Naši hráči si však znovu vzpomněli na své lepší chvíle a ve 23.minutě Šalamon nahrál Soškovi a ten pálil pod břevno, 2:4. Pak se na hřišti začaly poněkud více projevovat emoce z bojovnosti obou týmů, navíc některá kontroverzní rozhodnutí rozhodčích nám na klidu moc nepřidávala a tak trošku víc nahlas si pro sebe „zabrebentil“ trenér Novák, za což byl vykázán na tribunu. Naše bojovná hra slavila úspěch ve 28.minutě, kdy Bárta našel Kováčika a ten snížil na 3:4. Těžko říct, zda ve 34.minutě to byl opravdu faul našeho hráče, ale stalo se a z rozehraného přímého kopu šla Slávie znovu do úniku a vedla 5:3. Od 37.minuty hrajeme s brankářem v poli (Kováčik). Ve 38.minutě Soško křižně nachází Kováčika a ten trefuje horní pravý roh branky a snižuje na 4:5. Dál už to však nešlo a tak jsme nakonec se zaslouženým vítězem krajského přeboru těsně prohráli. Byl to však výborný zápas z obou stran, jen jsme zkrátka nasekali poněkud víc chyb. A to, že se místy občas mezi oběma týmy zajiskřilo,  to bylo opravdu jen z výborné bojovnosti obou týmů a nic na tom nemění, že k tomuto týmu máme i nadále jisté sympatie a ne nadarmo jsme také dostali od Slávie nabídku od příští soutěžní sezóny ke společným tréninkům. Takže gratulujeme Slávii k prvenství a nabídka na společné tréninky bude přijata.

 

KFV Roub Vítkovice – TJ Sakrovec Stará Ves n./O. 5:2 (1:0)

Branky: Vavrušák 2, Polášek 2, Kováčik

V první půli měli sice herně mírně na vrch Sakrovečtí, ale naše obranná fáze v čele s vynikajícím Jašíčkem, byla výborná. 10 vteřin před poločasovou sirénou Jašíčkův dlouhý výhoz našel Vavrušáka a ten svou buldočí pílí jít vpřed a do zakončení, nakonec v přehuštěné šestce všechny propálil a vedli jsme 1:0!

Soupeř ve druhé půli nechtěl zůstat na štíru a ve 23.minutě zahrozil nastřelenou tyčí a ještě v téže minutě pak po závaru před naší brankou vyrovnal na 1:1. Minutu na to Vavrušák z půlky hřiště u levé lajny zřejmě dával střílenou přihrávku do šestky soupeře, před brankářem však přeběhl Gaži a ejhle, míč skončil v síti a vedli jsme 2:1! Ve 28.minutě soupeř zahrával přímý kop, po němž je znovu srovnáno na 2:2. Naši hráči však v závěru zápasu zázračně ožili a po nádherné kombinaci celé čtverky Soško, Urban, Kováčik, Polášek, posledně jmenovaný trefuje šibenici a ve 34.minutě vedeme 3:2! Ve 37.minutě Vavrušák vybízí ke skórování Poláška a ten se nemýlí a zvyšuje na 4:2. Od 39.minuty soupeř ještě zkouší hru s brankářem v poli, jenže hra se mu nedaří. V poslední minutě se k míči dostal Kováčik a sám před brankářem poněkud složitějším způsobem jej nakonec překonal a naše vítězství potvrdil pátou brankou.

 

KFV Roub Vítkovice – R.T. Hukvaldy 8:0 (3:0)

Branky: Gaži 3, Vavrušák 2, Urban, Vašek, Šalamon

Soupeř z popředí tabulky hraje jinak výborný futsal a v prvním zápase nás v této sezóně taky těsně porazil. Jenže dnes držel s námi krok jen do 10.minuty a pak začal zbytečně rezignovat. V předchozím zápase se vykartoval Polášek a tak jeho místo zaujal Šalamon, po dlouhé době jediný to zástupce staré gardy v A týmu. Úvod zápasu byl vyrovnaný, jenže pak v 10.minutě Vašek vybojoval míč, šoupl ho Urbanovi a vedli jsme 1:0. V 15.minutě neskutečné šachování tří našich hráčů v šestce soupeře nejlépe vyfintil Vavrušák a po jeho parádičce to bylo 2:0. V 16.minutě se k odraženému míči dostal Gaži a bombou k pravé tyči zvýšil na 3:0.

Druhá půle se po našem volnějším rozjezdu nakonec dostala přece jen do patřičných obrátek a 24.minuta pak patřila exhibici Soška, Urbana s Vaškem, po jehož zakončení jsme vedli 4:0. Ve 26.minutě Vašek nahrál famózně Gažimu, který tohle musel dát a taky, že dal, no co, 5:0! Ve 28.minutě následuje další závar před bránou soupeře, Vavrušák nachází na zadní Urbana, ten ještě posouvá mírně zpět na Šalamona a po jeho zakončení vedeme už 6:0. Po mírném zvolnění v naší hře se přece jen ještě ve 35.minutě k míči dostává Vavrušák a obloučkem překonává gólmana Hukvald a zvyšuje na 7:0. Loučení s letošní sezónou A týmu pak obstarali v poslední minutě Urban s Gažim, kterému dal pěknou příhru do šestky na 8:0.

Tak a sezónu 2011/2012 má A tým za sebou. Pravděpodobně skončí na 5.místě a vedení klubu již naznačilo, že by to chtělo zkusit s A týmem v příští soutěžní sezóně vyšší - divizní soutěž, kde se zatím moc týmů v posledních letech nehlásilo. Vše je ještě otevřené, ale proč to zkrátka nezkusit. Hodnocení A týmu přenechám trenérům, ale za sebe hráčům děkuji, nebylo to letos špatné, škoda jen dvou nulových turnajů. Takže chlapi, super a co bude dál, uvidíme…