Jdi na obsah Jdi na menu
 


A tým - 1.turnaj 7 bodů

23. 10. 2011

A tým

23.10. 2011 1.turnaj Krajského přeboru, hala Varenská

1., neděle 23.10., Varenská

08:50

- Tsunami Příbor

10:1 (5:0)

Branky: Bárta 3, Šalamon 2, Kováčik 2, Urban, Polášek, Slavík

Karty: -

 

10:35

- Globtec Ostrava

3:3 (0:2)

Branky: Bárta, Vavrušák, Soško

Karty: Polášek, Soško (oba ž.k.)

 

11:30

- Kuna Team F.Místek

3:2 (2:0)

Branky: Kováčik, Urban, Vavrušák

Karty: Šalamon (ž.k.)

Sestava: Matusák, Jašíček – Bárta (k), Šalamon, Soško, Urban, Ludvík, Slavík, Kováčik, Polášek, Vavrušák, Valový

A – SVP Tsunami Příbor 10:1 (5:0)

Tým Příbora přijel na úvodní turnaj Krajského přeboru pouze ve 4 hráčích, čímž poněkud znehodnotil dnešní hrací blok. Navíc jsme soupeři půjčili i naše bílé štulpny, protože byl jaksi nepřipraven!!! Úvodní zápas A týmu v nové soutěžní sezóně byl tak poněkud zvláštní a těžko hráče motivovat hrát 40 minut do plných proti oslabenému soupeři. I přes tuto naši herní výhodu-nevýhodu jsme se nakonec přece jen rozehráli a nakonec z toho bylo 10 branek v síti soupeře. Ovšem i přes tento handicap soupeře, Příbor se bránil obstojně a několikrát i ve třech zahrozil a nakonec vsítil i čestný úspěch.

V 5.minutě otevřel skóre Urban, když dostal perfektní příhru na zadní od Ludvíka. V 10.minutě příborští poprvé odpočívali, když si vzali time. Ve 13.minutě po kombinaci Slavíka s Kováčikem vedeme 2:0. V 15.minutě se prosazuje Bárta po přihrávce Poláška brankou na 3:0. V 18.minutě Slavík nahrává Kováčikovi a je to 4:0. Do poločasu se ještě prosazuje ve 20.minutě Polášek, když zužitkoval příhru Soška a vedeme 5:0.

Druhá půle začíná šokem, dlouhý výhoz gólmana Příbora ve 22.minutě nachází v šestce naběhnutého hráče soupeře a hlavičkou míč usměrňuje k tyči a snižuje na 5:1. Ve 23.minutě se prosazuje nejstarší hráč A týmu v sestavě Šalamon, jehož střelu tečuje bránící hráč a vedeme 6:1. Ve 25.minutě opět úřaduje Šalamon, když nás posílá do vedení na 7:1 po příhře Soška. Minutu na to Urban přihrává do gólovky Slavíkovi a vedeme 8:1. Ve 29.minutě po Soškově akci se prosazuje z dálky Bárta a je to 9:1. Vlažnější závěr zápasu je pak ve znamení naší zkoušky hrát navíc i s brankářem v poli (Kováčik), ale prosazujeme se až ve 35.minutě, kdy Šalamon nahrál Bártovi na poslední naši desátou branku zápasu.

Příbor další zápas prohrál s týmem Kuna Team Nový Jičín 0:8 a s Globtecem Ostrava zápas kontumoval 0:5.

A – Globtec Ostrava 3:3 (0:2)

Za Globtec hraje několik hráčů bývalého SME Ostrava, kteří mají zkušenosti z vyšších soutěží, navíc branku hájí famózní gólman Fiala (exMikeska), takže je to vždy pro nás velmi těžký soupeř. V začátku zápasu jsme nasekali pár kopanců, museli nakonec faulovat a z přímého kopu šel soupeř ve 3.minutě do vedení. Nám se hra v úvodu zápasu opravdu moc nedařila a v 9.minutě po střele k tyči jsme prohrávali 0:2! Pomaličku jsme se však dostávali ke své hře a začali Globtec přehrávat, ale Fiala byl v bráně výtečný a navíc měl i dobře seštelované tyče…

Druhá půle již byla z naší strany daleko lepší a začalo se schylovat k obratu. Ve 26.minutě příznivci Roubu tleskali ve stoje hezké kombinaci Soška s Bártou, který snížil na 1:2. Hru oživil také dorostenec Vavrušák, který svým temperamentem znepříjemňoval hru soupeři a ve 30.minutě zužitkoval příhru Kováčika pod sebe v šestce, kdy bodlem pod horní tyč vyrovnal na 2:2! Zlepšená hra našich borců přinesla další ovoce v minutě 32., kdy Vavrušák vyslal do tutovky Soška a vedli jsme 3:2!!! Ve 38.minutě si soupeř vzal time a zkusil pak hrát s brankářem v poli. Naši hráči nebyli zrovna v nejjistější pohodě a kupili zase kopance, jako v začátku zápasu. Míč nedokázali podržet a minutu před koncem přišel trest v podobě vyrovnávající branky Globtecu. Ach jo, škoda přeškoda!!!

A – Kuna Team Nový Jičín 3:2 (2:0)

Nováček Krajského přeboru předváděl dnes solidní hru, ale v první půli jsme jej ještě s přehledem dokázali přehrávat. Ve 2.minutě pálil Slavík, odražený míč se dostal ke Kováčikovi a než se brankář zorientoval, kde vlastně stojí, do odkryté branky se z 15-ti metrů výtečně trefil, 1:0. Jak je futsal krásný sport, to jsme se mohli kochat po suprové akci na jeden dotek Slavíka, Kováčika a Urbana, kdy posledně jmenovaný zvýšil na 2:0.

Druhá půle byla již trošku opatrnější z naší strany, ale i tak ve 32.minutě po další pohledné akci na jeden dotek Kováčika s Vavrušákem jsme vedli 3:0. Soupeř se však nevzdával a zapojoval do hry i svého gólmana, který hrozil zejména z přímých kopů. Ve 38.minutě po jedovaté přízemní střele z dálky se hostující gólman prosazuje poprvé a v poslední 40.minutě z přímého kopu podruhé. Zápas ale končí nakonec našim těsným vítězstvím 3:2!

Závěrečná tiskovka a hodnocení turnaje proběhlo z části již v hale, ale hlavně pak v nekuřáckém salónku Restaurace Na Šalamouně.

Řekli po turnaji:

Viktor Urban:

„Byla to dnes paráda, kluci dali do toho maximum. Škoda že nám utekl prostřední zápas, kdy jsme měli míč v závěru víc podržet, balóny jsme odevzdávali, soupeři nechávali moc prostoru a dostali jsme pak zbytečného góla. I přesto 7 bodů je moc pěkných.“

Robert Jašíček:

„Je to pro mne příjemná změna chytat za Roub, navíc být pomalu nejstarším hráčem na hřišti, ale za klukama se chytá výborně, takže jsem spokojený. Pokud vydrží zdraví, uvidíme…“

Milan Novák:

„Všichni makali super, akorát poslední zápas někteří již tahali nohy za sebou… Přestaňme se však dohadovat s rozhodčími, když rozhodčí pískne, již své rozhodnutí nezmění. Konečně se hráči naučili vzájemně se dirigovat, mluvit na sebe. Líbí se mi, že se hráčský kolektiv stmeluje, že si hráči zajdou sednout, ať již v pátek k Doktorovi nebo dnes na chvíli na tiskovku na Šalamouně, kde se mnohé rozebere. Udělali jste mi radost a 7 bodů z 1.turnaje paráda!!! Nejlepší hráč turnaje byl podle mne Honza Slavík.“

Jan Bárta:

„Děkuji všem a hlavně že jsme hráli týmově…“

Fota z turnaje: http://roub.rajce.net/2011-10-23_A_tym_1.turnaj_23.10.2012