Jdi na obsah Jdi na menu
 


A - Parlament 5:2

28. 1. 2013

14. kolo Divize F

neděle 27.1. 19:15 SŠTaDopravní, Vítkovice

KFV Roub Vítkovice A – FC Parlament Ostrava 5:2 (1:0)

Sestava: Jašíček (Matusák) – Kováčik (k), Polášek, Soško, Vašek, Vavrušák, Vojtek, Kašpar, Cviertna

Branky: Polášek 2, Kováčik, Soško, Cviertna

a---parlament-27.1.2013-003.jpgDalší výborné utkání odehráli vítkovičtí futsalisté v ostravském derby proti suprovému týmu Parlamentu. Soupeř Vítkovic, který zakotvil na řadu let ve 3.nejvyšší soutěži, je v tabulce divizní soutěže na krásném 2.místě. To domácí Vítkovice si na pár let daly od divizní soutěže pauzu, aby se v soutěžní sezóně 2012/2013 do ní vrátily a určitě jsou nyní pro ostravský futsal obrovským přínosem. 5. místo v tabulce hovoří za vše a nebýt několika doslova „zpackaných“ zápasů v závěru zápasů, mohly být v tabulce ještě daleko výše.  

Domácí vítkovičtí futsalisté začali z ostra, hned v 1.minutě pálil Kováčik nad a ve 2.minutě jej napodobil Vojtek. V 5.minutě z pravé strany  úřadoval Polášek a po jeho zakončení Vítkovice vedli 1:0. Parlament si vzal ihned time a po něm výrazně na několik minut zlepšil svoji hru. V 6.minutě zachraňoval sólo hostů gólman domácích Jašíček. V 8.minutě přišla ošemetná akce v šestce domácích a Jašíček vše famózně vyřešil. 12.minuta přinesla průnik hráče Parlamentu, ale Jašíček fantasticky pozičně vykryl následnou střelu. Ve 14.minutě měli domácí výhodu přímého kopu a Soško doslova nabil Poláškovi, jenže jeho pumelice šla těsně nad. Domácí nabrali dech a v 17.minutě šli 3 vítkovičtí na 2 hráče Parlamentu. Parádní akce byla zakončena střelou Cviertny těsně vedle. Taky trenér domácích borců Šmíra si vzal v 17.minutě time, navíc na straně Vítkovic přibyl pátý akumulovaný faul. Ze strany domácích bylo potřeba co nejvíce podržet míč do konce poločasu, což ale moc nevyšlo a v 18.minutě přišel šestý faul Vítkovic a následovala desítka Parlamentu. Jenže vítkovičtí futsalisté mají fantastické brankáře a řada z nich si s desítkami již mnohdy poradila. Třeba Matusák má na to zajímavý styl hokejového brankáře a většinu desítek v pohodě vyráží. Nebo co takový Kubáň ze současného C týmu, ten by mohl vyprávět, jak jistebnické béčko nechápalo, že se může u desítky stát 5metrů od míče a s klidem angličana je v pohodě vychytal. No a dnes fantastický Jašíček, který snad ani nemá nervy, protože přišla sice mířená bomba hráče Parlamentu, ale následoval suprový reflexní zákrok Jašíčka a hrálo se dál…  Parlament ale znovu nabral na obrátkách, ale Jašíček se ve své šestce cítil jako ryba ve vodě a vše s bravurou řešil. A tak o poločasu se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

a---parlament-27.1.2013-016.jpgDomácí druhou půli začali výborně a ve 22.minutě Soško nahrál Kováčikovi a ten zvýšil na 2:0. Ve 25.minutě byl v šestce Parlamentu faulován Kováčik a z penalty se Polášek nemýlí, 3:0. Ve 26.minutě si to mašíroval na bránu Vavrušák, ale pálil vedle. Ve 27.minutě si podél pravé lajny poradil s bránícím hráčem Parlamentu Soško, vypálil a Vítkovice vedly 4:0. Vedle mne v tu chvíli sedící Standa Wonka radostně vykřikl: „Výborně Míšo!!!“ Standa má stále futsalový vkus… Parlament však dal taky opět o sobě citelně vědět a ve 28.minutě Vavrušák u brankové čáry musel hasit nebezpečnou situaci hostů. Ještě v téže minutě střela do břevna Vítkovic vystrašila domácí příznivce. Ve 31.minutě se ozvali opět domácí zásluhou Soška, jeho suprstřelu však vytěsnil gólman Parlamentu bravurně na roh. Výborné utkání pokračovalo ve 33.minutě, kdy Parlament měl obrovskou příležitost, ale Jašíček vše v pohodě vyřešil. Ve 34.minutě se z pravé strany k míči dostal Cviertna a se svojí umístěnou střelou pod  břevno mohl být nadmíru spokojen, 5:0 pro Vítkovice. Hosté si vzali time a po něm začali hrát s brankářem v poli. Nehráli to vůbec špatně, domácím se totiž nedařilo podržet míč a soupeř se nevzdával a i za cenu faulů, ve 35.minutě 1:5 na fauly, přišpendlil Vítkovice na vlastní polovině. Ve 36.minutě se hosté přece jen dočkali, když Neuwirth to pod břevno napálil a snížil na 5:1. Tlak Parlamentu pokračoval, ve 37.minutě z přímého kopu šla střela hostů nad. Ale domácí se dokázali vymanit z tlaku soupeře a ještě v téže minutě Vojtek zahrozil nastřelenou tyčí odkryté brány Parlamentu. Ve 38.minutě Vítkovice  faulovaly a bylo krásně z mé pozice „novináře“ vidět, jak je pravý horní roh branky Vítkovic odkrytý a tam se taky v pohodě Indra trefil a snížil na 5:2. Na přelomu 38. a 39.minuty přišel závar před bránou Vítkovic, ale Jašíček vše v pohodě ustál. Na stavu skóre se pak již nic nezměnilo a domácí borci se tak nakonec po zásluze dočkali dalšího vítězství.

vojtek-michal.jpg

Jen malá poznámka k utkání… Kapitán domácích futsalistů předal na začátku zápasu soupeři klubovou vlaječku. Hezké gesto, které však nakonec utrpělo kaňku!!! Po zápase totiž ze šatny Parlamentu vyšel malý klučina, který tuto vlaječku hodil před příznivci domácích hráčů do koše. „Kapitáne Parlamentu, já kdybych měl tu možnost jednou dostat vaši vlaječku, pokud by jste si ji byli schopni vůbec vyrobit, tak si ji schovám na památku. Já na rozdíl od vás uznám vždy kvalitu soupeře a mám k němu vždy úctu!!! Nebýt soupeřů, pak by nebylo sportu!!! A dodatek na závěr: Jestli mne váš nějaký 20-tiletý „fanoušek“ nazve vítkovickým zmrdem, pak už není co dodat!!!“ Sportu zdar a futsalu zvláště!!! Fandi futsalu, ale zůstaň člověkem!!!

Další utkání odehrají futsalisté Vítkovic 10.února v domácím prostředí opět od 19:15 proti celku SK Ferram Opava. Jste srdečně zváni… -zt-

Fotky ze zápasu:

http://roub.rajce.net/2013-01-28_A_-_Parlament_27.1.2013

 

Tabulka Divize F:

http://nv.fotbal.cz/futsal/kao/divize-f/souteze.asp?soutez=90FO1A&show=Aktual

Ofic. www vítkovických futsalistů:

http://www.futsalvitkovice.wz.cz/

 

Fandi futsalu, fotbalu, hokeji, házené, volejbalu... ale vždy HLAVNĚ zůstaň člověkem !!!!!!!!!!