Jdi na obsah Jdi na menu
 


25. výročí založení klubu KFV Roub Vítkovice

3. 10. 2011

25.výročí založení sportovního klubu futsalu KFV Roub Vítkovice

logo-roub-velke.jpg

1986 - 2011

          
      

                   Společné posezení současných i bývalých hráčů, trenérů, funkcionářů a příznivců klubu se koná 8.října 2011 v 18:00 vlajka-roub.jpg

v Restauraci U Edisona, U Haldy 55, Ostrava – Hrabůvka. 

Program:

-        beseda se současným vedením klubu

-        videoprojekce Jana Bárty k 25. výročí založení klubu

-        videoprojekce Milana Nováka z pozice trenéra

-        vzpomínky a zážitky přátel a hráčů klubu

Na podzim roku 1986 na základě výzvy v novinách, že se hledají nové týmy malé kopané (tehdejší český název pro futsal), parta přátel založila sportovní klub KFV Roub Vítkovice. Z původní party nadšenců si jen tak po škole nebo po práci zasportovat, se postupem let vytvořil docela dobře fungující větší futsalový klub, který má v současnosti jak týmy dospělých, tak i vlastní mládežnickou základnu. Za 25 let fungování klubu jím prošlo přes 500 hráčů. Někteří si tento druh sportu u nás pouze vyzkoušeli, ale mnozí zůstali i několik soutěžních sezón. K 30.9.2011 má klub 205 oficiálně registrovaných hráčů, z nichž větší polovinu tvoří mládež. A tým mužů v posledních letech hraje soutěže na úrovních divize a kraje (3. a 4. výkonnostní soutěže), B a C týmy mužů pak startují v okresních soutěžích. Mládežnické týmy věkových kategorií U16 a U18 nás dokonce 5 soutěžních sezón reprezentovaly v 1.celostátní lize juniorů. Ovšem obrovské finanční nároky na tuto prestižní mládežnickou soutěž nás od letošní sezóny donutily přihlásit naše dorostence pouze do nejnižší mužské soutěže – 3.třídy Ostravy, která je až 8.výkonnostní soutěží. Ostatně nedostatek patřičných financí trápí i mužské kategorie a to nás dost limituje ve výkonnostním posuvu do co nejvyšších soutěží. I tak ale musíme poděkovat několika drobným sponzorům, z nichž k největším patří již několik let firma Svarservis a velké poděkování patří také Úmob Ostrava – Jih za poskytnutí účelové dotace na naši mládež. Ovšem jen sponzorské dary a dotace na provoz klubu nestačí a tak samotní členové klubu se musí podílet na společných nákladech placením členských příspěvků (mládež do 18-ti let platí 200Kč měsíčně, dospělí pak 250Kč měsíčně).

Náš sportovní klub je také pořadatelem několika neoficiálních soutěží a turnajů a to zejména soutěží DIMAKO (22. ročník), Rychlý míč (19. ročník), Memoriálu Rostislava Mikuly (3.ročník) a spolupořadatelem ZOO Ostrava Cupu (5. ročník). Veřejnost je informována o činnosti klubu na dvou internetových stránkách: www.futsalvitkovice.wz.cz  a www.futsalvitkovice.estranky.cz , dále klub vydává vlastní klubový zpravodaj „Vítek“ a příležitostně k soutěžím a turnajům ostravský zpravodaj futsalu „Futsal Bulletin“.

Určitě by stálo za to připomenout i historické úspěchy klubu, ale bylo jich opravdu mnoho, že nemá cenu je vyjmenovávat a věříme, že ještě ty největší teprve přijdou. Rád bych však vzpomenul na několik hráčských osobností, kteří klubem prošli a zanechali na mne velký dojem. Velkým hráčem byl např. Sergej Labadovskij z Turkmenistánu, který hrál také fotbal za Karvinou. Ve svých 14-ti letech u nás začínal Aleš Besta, jinak fotbalista Baníku, Slavie, Brna atd. Vynikajícím hráčem byl také Marek Farník, který stíhal hrát tehdy ještě i florbal za Alligators Ostrava. Syn mistra republiky 1986 fotbalových Vítkovic Milana Lišaníka Milan Lišaník mladší byl taky velkou oporou našeho klubu. K velkým osobnostem patřil také Radek Baus, který pak hrál i za tým VŠB Ostrava 2.ligu a dnes hraje futsal v USA. Vzpomenout musím i na Romana Navrátila, jehož branky byly fantastické a zejména ty dvě, co dal týmu VŠB při našem vlastním oslabení, na to se nedá zapomenout. K dalším ikonám klubu jako hráč a nyní i jako funkcionář patří Josef Ruta, dále Radim Křižák, někdejší hráč a brankář našeho klubu, pak působil i v 1.lize v týmu IFTC Ostrava a po té se dal na futsalovou trenéřinu a má funkci vedoucího úseku mládeže v našem klubu. Současný 1. místopředseda Svazu futsalu FAČR Pavel Czene taky hrál v našem klubu.  A jsou tu desítky dalších hráčských osobností a zejména velmi talentovaná mladá generace hráčů, kterou si sami vychováváme. Důležití jsou také další zapálení trenéři a funkcionáři, kteří se podílí na zdárném chodu našeho klubu.

Je tedy na co vzpomínat a na co navazovat. Chceme v klubu i nadále poctivě pracovat, vychovávat vlastní odchovance a pokusit se dostat do co nejvyšších soutěží.

Děkujeme všem svým fanouškům za přízeň a našim soupeřům, kteří hrají fair play, přejeme spoustu krásných zápasů s našimi týmy a všechny vás srdečně zveme ke společnému posezení v sobotu 8. října v 18:00 v Restauraci u Edisona v Ostravě – Hrabůvce. Přijďte zavzpomínat na futsalové začátky a probrat i současnost českého futsalu.

Zdeněk Tomčal – zakladatel klubu a současný předseda klubu KFV Roub Vítkovice