Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.turnaj DIMAKO 2016

18. 9. 2016
DIMAKO 2016 – 27.ročník

1.turnaj 17.9.2016

b-tym-na-1.turnaji-dimako-2016.jpgV hale Vítek na Vítkovické střední průmyslové škole v Ostravě – Hrabůvce v sobotu 17.září odstartoval úvodním turnajem 27.ročník futsalové soutěže DIMAKO. Tato soutěž je ideální pro týmy futsalu z nižších soutěží, protože se na ní vždy mohou připravit na novou oficiální soutěžní sezónu. Bohužel zájem o futsal nám v Ostravě poněkud uvadá, počet týmů jak v ofic. soutěžích, tak i na DIMAKO rok od roku ubývá. Jednak za to může nulová mediální podpora futsalu a jednak …, no radši se nezmiňovat. Ale kdo má futsal rád, jako my v „Roubíčku“, budeme se alespoň z pozice našeho klubu, jej snažit maximálně propagovat. Takže FUTSAL – FIFA a soutěž DIMAKO jedou dál!!! Letošní ročník má 7 účastníků a týmy hrají mezi sebou jednokolově každý s každým zápasy logo-dimako-2016.jpg2x15 minut hrubého času. Úvodní turnaj měl na povel sudí Michal Přívratský. Náš klub reprezentuje tým dorostu a B tým mužů. Volný los měl dnes tým ODV Ostrava. Překvápko se událo v zápase Edisonu s týmem Bukanýrů. Celek Edisonu vedl ve druhé půli již 3:1, ale Bukanýři zabojovali, zápas srovnali a nakonec brankou v předposlední vteřině zvítězili 4:3. Bukanýři a „Béčko“ vítkovických futsalistů jsou společně na čele tabulky po prvním turnaji s plným počtem bodů. Naši dorostenci dnes nestačili na celek Edisonu (prohra 0:4) a těsně prohráli s Bukanýry (5:6).

 

1.turnaj – sobota 17. září

09:00 Edison – dorost 4:0 (1:0)

09:35 Edison – Bukanýři 3:4 (1:0)

10:10 dorost – Bukanýři 5:6 (1:2)

10:45 Mroki – Nacapa 6:4 (2:2)

11:20 Mroki – Roub B 5:8 (2:4)

11:55 Nacapa – Roub B 3:7 (1:4)

 

Tabulka DIMAKO 2016 po 1.turnaji

1.

KFV Roub Vítkovice B

2 2 0 0

15:8

6

2.

FC Bukanýři Ostrava

2 2 0 0

10:8

6

3.

FC Edison Ostrava

2 1 0 1

7:4

3

4.

FC Mroki Ostrava

2 1 0 1

11:12

3

5.

KFV Roub Vítkovice dorost

2 0 0 2

5:10

0

6.

Nacapa Ostrava

2 0 0 2

7:13

0

7.

ODV Ostrava

0 0 0 0

0:0

-

 

 

Komentáře ze zápasů našich týmů:

 

KFV Roub Vítkovice dorost – FC Edison Ostrava 0:4 (0:1)

Sestava: Hikeš – Jeřábek, Blaške, Firášek, Slíva, Šmíd, Benko

dorost---edison.jpgDorost se dnes moc nesešel, ať to bylo z důvodu zápasů ve velkém fotbale, či různých zranění a to některých až neskutečných, to by bylo ještě omluvitelné. Ale když se k tomu přidá i docházková nezodpovědnost, tak to už je pak na pořádný „kartáč“. Do dorostu nám přicházejí další mladí talenti a tak doufám, že si alespoň oni budou více vážit možnosti hrát futsal v našem klubu. V úvodním zápase chytal Jirka Hikeš a do pole si šel zahrát gólman Kuba Jeřábek. Poprvé se v dresu dorostu objevili teprve 14-ti letý Roman Šmíd a 15-ti letý Filip Slíva. Oba ihned naznačili svoje přednosti a určitě s nimi můžeme do budoucna počítat! V první půli ještě chyběl Maty Benko, takže s jedním hráčem na střídání se proti Edisonu kluci brzy unavili. Edison se sešel v obstojné sestavě v čele s gólmanem Kozelským. Edison šel po své akci ze 3.minuty rychle do vedení. Kluci se snažili, vytvářeli si šance, ale bez gólového efektu. Ve druhé půli zvýšil soupeř na 2:0 po nástřelu na zadní tyč a po nedůrazném bránění přidal branku na 3:0. A po přesném zakončení k tyči už to bylo 4:0. Pak se do hry dostal Benko a zejména ve spolupráci s Firáškem začali hodně Edisonu zatápět, ovšem Kozelského překonat se jim nepodařilo. Edison zaslouženě zvítězil, ale také naši kluci zaslouží pochvalu za bojovný výkon, který je však stál hodně sil.

 

KFV Roub Vítkovice dorost – FC Bukanýři Ostrava 5:6 (1:2)

Branky: Firášek 3, Šmíd, Benko

Sestava: Jeřábek – Hikeš, Blaške, Firášek, Slíva, Šmíd, Benko

dorost---bukanyri.jpgBukanýři překvapili výhrou nad favorizovaným Edisonem a tak se kluci museli mít hodně na pozoru. Bohužel hned ve 3.minutě přišel jejich kiks v podobě nevhodného střídání, když soupeř rozehrával roh a ten tak snadno zakončil. Ještě v téže minutě Bukanýři přidali další branku při protiútoku do rozhozené obrany. Do poločasu se podařilo snížit Firáškovi z penalty po faulu. Soupeř ve druhé půli přidal branku na 3:1 po přelobování gólmana. Firášek se pak odhodlal k sólu přes celé hřiště a akci zakončil střelou, kterou si bránící hráč srazil do vlastní sítě, 2:3. Po rychlém protiútoku Bukanýrů je to však 2:4 a po příhře na neobsazeného hráče v naší šestce je to dokonce již 2:5! Kluci ale zvýšili obrátky a výsledkem bylo snížení na 3:5 po Firáškově zakončení v šestce. Ke snížení na 4:5 došlo po rozehraném rohu, kdy u brankové čáry zakončoval Šmíd (1.branka v našem dresu, takže si to Romane zapamatuj!!!). Ve 25.minutě Benko šikovně přeloboval gólmana a vyrovnal na 5:5! Jenže tři minuty před koncem šli Bukanýři opět do vedení, když si kluci nepohlídali přihrávku k zadní tyči na nabíhajícího hráče. Soupeř si těsnou výhru již uhlídal, ale opět musím kluky pochválit, výkon byl velmi sympatický a mít tak více hráčů na střídaní, soupeři, třeste se…

 

KFV Roub Vítkovice B – FC Mroki Ostrava 8:5 (4:2)

Branky: Žurovec 4, Kašpar 3, Pešek

Sestava: Kubáň – Dička, Kašpar, Žurovec, Pešek, Itner, Brázda, Ruta, Šalamon, Šimečka

b---mroki.jpgStaré gardy nám pozvolna ubývá a tak jsme na novou sezónu C tým prozatím zrušili a staří pardáli, co ještě mohou běhat, přešli k B týmu. Úvod zápasu jsme nezachytili, soupeř byl totiž velmi kvalitní, ostatně má v sestavě známá jména z fotbalového prostředí. Hned v první minutě po jednoduché kombinaci prohráváme 0:1. Nám se vyrovnat daří až v 6.minutě, kdy důraz tří našich hráčů v šestce soupeře slaví úspěch a nakonec vše zakončuje Žurovec. Jenže o chvíli necháváme na naší půli zcela volného hráče a ten jde sám do zakončení, 1:2. Vyrovnání pak zajišťuje nečekanou skrytou střelou o tyč Kašpar. V 11.minutě jdeme konečně do vedení, kdy si Kašpar posunul míč před šestkou zleva doprava a zakončil na 3:2. Na 4:2 zvyšuje Pešek, když přešel přes obránce a z pravé strany šestky skóroval. Druhou půli otevírá rychle rozehraný přímý kop po ruce na vpřed rozběhnutého Žurovce, ten trefuje nejprve tyč, ale jeho dorážka si již nachází cíl, 5:2. Soupeř snižuje z přímého kopu na 5:3. Kašpar pak dostal přihrávku k levé lajně, přešel přes obránce a střelou o pravou tyč zvyšuje na 6:3. Následuje akce tří našich hráčů jdoucích na samotného brankáře, což se jen tak nevidí a Žurovec se nemýlí, 7:3. Po akci soupeře gólman Kubáň vyráží míč, ten se dostává k Žurovcovi a společně s Dičkou postupuje na bránu soupeře a zakončuje na 8:3. V závěru zápasu jsme měli ještě další šance, ale po střele Peška skončil míč na tyči a po střele Dičky pro změnu na břevně. Soupeř ovšem ještě snížil na 8:4 po rychlé akci a na konečných 8:5 po průniku naší rozhozenou obranou.

 

KFV Roub Vítkovice B – Nacapa Ostrava 7:3 (4:1)

Branky: Kašpar 2, Itner 2, Šalamon 2, Brázda

Sestava: Kubáň – Dička, Kašpar, Žurovec, Pešek, Itner, Brázda, Ruta, Šalamon, Šimečka

b---nacapa.jpgSkóre zápasu otevírá Kašpar střelou do tyče a míč se od brankáře odráží do sítě. Pak naše obrana působila poněkud dezorientovaně a soupeř po přízemní střele vyrovnal. Do vedení na 2:1 jdeme po zakončení navrátilce Itnera. Na 3:1 zvyšuje opět Itner po spolupráci s Dičkou. V tuto chvíli venku začalo pršet a ihned nám také do haly začalo zatékat. Bohužel katastrofální stav haly Vítek trvá již léta a stále se nic neřeší a přitom se pronájem zdražuje. Každý ví, komu škola s halou Vítek patří a tak se ani nedivme, že dotyčného firma dopadá, tak jak dopadá… Po akci Šimečky s Brázdou jdeme do vedení na 4:1. Ve druhé půli Dička nachází vlevo volného Šalamona, ten z jedničky pálí k tyči na 5:1. A o chvíli na to znovu Šalamon pálí ke vzdálenější tyči na 6:1. Soupeř se pak blýskl hezkou akcí, kterou zakončil střelou pod břevno a snížil na 6:2. Poslední minuta zápasu přinesla luxusní kombinační akcičku 4 našich hráčů, kterou zakončil Kašpar na 7:2. Ovšem poslední slovo si vzal ještě soupeř a snížil na konečných 7:3. Vstup do přípravné soutěže tak B týmu vyšel parádně, tak to hlavně příště nepodělat!!!

 

Další turnaj:

2.turnaj – sobota 24. září

09:00 Mroki – Edison

09:35 Mroki – dorost

09:50 Edison – ODV

10:45 dorost – ODV

 

Fotky z 1.turnaje:

http://roub.rajce.net/DIMAKO_1.turnaj_17.9.2016

Hlavní pořadatel dává svolení ke kopírování článků i k použití fotografií k dalším účelům. Propagace FUTSALU - FIFA musí být!!!

 

pohary-bauer.jpg

 

svarservis-nove-logo.jpg

 

logo-ms-kraj.png

 

 

logo-ostrava.jpg